- 2 - de smaak te pakken, want vervolgens werd de altijd moeilijke uit wedstrijd tegen C.V.V. gemakkelijker dan de 1-0 uitslag doet ver moeden, gewonnen, terwijl in de thuiswedstrijd tegen Blauw Wit de spelers hun aanvoerder Ernst Seunke, die zijn 300ste competitie wedstrijd voor het eerste speelde - hiervoor voor de aanvang van de wedstrijd uitgebreid gehuldigd - een 1-0 overwinning als extra cadeau konden aanbieden. Na zeven wedstrijden prijkte ons eerste met 10 punten op een ge deelde 2e plaats met één punt achterstand op R.V.C., onze tegen standers op de volgende competitiedag. Hier en daar werd er al zo iets gemompeld als periodekampioen, maar zoals ons vaker tegen R.V.C, is gebeurd werden wij in deze wedstrijd met krachtvoetbal naar een kansloze 3-1 nederlaag gespeeld en stonden weer met beide benen op de grond. Onze jongens waren door deze nederlaag aller minst uit het veld geslagen, want na een 1-1- score in de thuis wedstrijd tegen Neptunuswerd uit met 2-0 van Aalsmeer gewonnen en vervolgens konden zij in de uitwedstrijd tegen UVS (l-l) een punt aan het totaal toevoegen. Het was bijzonder spijtig dat in/deze wedstrijd André Wijnand ernstig werd geblesseerd en voor de rest van de competitie voor het eerste was uitgeschakeld, Bad luck voor André, die aan zo'n prima seizoen bezig was. Bovendien een zwaar verlies voor onze verdediging, die de laatste tijd zo hsE hecht in elkaar zat en in 6 van de 10 toè gespeelde wedstrijden de nul tot het eindsignaal op het scoringbord kon handhaven. De noodzakelijke keeprswisseling heeft ons in de volgende wedstrijden toch wel parten gespeeld. In vergelijking met vorig seizoen tornde competitie eind november langdurig werd afgebroken en wij uit 11 wedstrijden 7 schamele punten hadden verzameld, stond het eerste elftal er thans met het dubbele aantal punten aanmerkelijk beter voor. De weergoden gaven ons nog slechts één wedstrijd respijt, want na 2 december, de dag waarop wij als gastheren optraden van D.W.V. en een 2-0 nederlaag te slikken kregen, lag het competitiegebeuren precies 2 maanden stil. Wel moestsat ons eerste elftal op 23 december nog aantreden voorde bekerwedstrijd tegen onze naamgenoot uit Alkmaar, een wede* strijd die traditiegetrouw met 4-2 verloren x\rerd. Verder waren zij in deze gedwongen rustperiode nog te gast bij K.H.F.C. (3-2) en Z.F.C, (l-l) voor een vriendschappxjk partijtje. Op 3 februari werd de competitie hervat, waarbij dan altijd weer de vraag naar voren komt "hoe zullen wij overwinterd hebben"? Gezien het vertoonde spel en de goede inzetin de uitwedstrijd tegen V.U.C, kon de toekomst ondarks de 3-2 nederlaag met vertrou wen tegemoet worden gezien. - 3 -

Jaarverslagen | 1980 | | pagina 3