Bovendien namen wij al weer voor de 11e maal deel aan het Twentse Ros toernooi, Een geslaagd weekend met fantastisch weer. Ondaïks het feit, dat geen enkele wedstrijd werd verloren eindigde^ wi j op de voorlaatste plaaiit, die ons de pechprijs opleverde. Opvallend was dat het nemen van penalties ons zo slecht afging, een euvel dat ons in de competitie meerdere malen parten zou spelen. Om het gemis aan grastraining enigszins te compenseren werd in de beginfase van de competitie uit nog oefenwedstrijden gespeeld tegen Uithoorn (1-3), Jong Ajax (2-2) en Rapiditas (1-3), terwijl op een inhaalzondag vri end &lopp*^ tegen Zeeburgia werd gespeeld een wedstrijd die met 4-3 werd gewonnen. Dat zelfde Zeeburgia nam in de bekerwed strijd revanche en klopte A.F.C. met 2-l, Tenslotte werd A.F.C., dat met het tweede elftal deelnam aan de Amstelland Cup met 4-3 door Arsenal uitgeschakeld. De jeugdcommissie bracht dit seizoen liefst 34 elftallen binnen de krijtlijnen t.w. 3 A-junioren, 5 B-junioren, 9 C-junioren, 9 A- pupillen en 8 B-pupillen alsmede 4 6-pupillen teams. Werd het seniore n competitievoetbal in de Afdeling Amsterdam grotendeels afgewerkt, dat|van de jeugd werd per 6 mei beëindigd. Het bestuur van de K.N.V.B. Afdeling Amsterdam besloot namelijk alle toernooien na 6 mei nor maal doorgang te laten vinden, zodat het kompetitiegebeuren op de weekends werd stopgezet. Gelet op de problemen met begeleiding, studie en vervoer, die zuden ontstaan bij het vaststellen van avond wedstrijden voor de jeugd werd bovendien besloten geen wedstrijden vast te stellen op door de weekse avonden. Een o.i. verstandig be- besluit Dit jaar dus geen kampioenen bij de jeugd, wel standen per 6 mei die een triest beeld geven wat betreft het aantal nog te spelen wed- 17 strijden. Het blijkt dat onze junioren elftallen, die in het totaal 34Ö wedstrijden hadden moeten spelen, liefst 131 wedstrijden niet ge speeld hebben, hetgeen per elftal neerkomt op gemiddeld 8 wedstrij den. Toch wil ik U een overzicht van de resultaten niet onthouden. De A 1 junioren hebben zich ook dit jaar niet kunnen plaatsen voor de interregionale jeugdcompetitie. Ditmaal werd zelfs geen enkel winstpunt behaald, want zowel van D.W.S. (5-1), K.B.V. (2-0) en N.F.C. (4-3-) werd verloren. Een primeur bij deze wedstrijden zij het bij wijze van proef de invoering van het strafbankje, hetgeen inhield dat spelers bij bepaalde overtredingen voor 5 minuten naar het strafbankje konden worden gestuurd. Een proef die een voortijdig einde vond. Naar het zich laat aanzienzal het aanstaande seizoen het strafbankje in een gewijzigde vorm toch worden ingevoerd voor alle A- junioren.

Jaarverslagen | 1979 | | pagina 8