Naast deze vergaderingen heeft Uw bestuur acte de prêsence gegeven op talrijke recepties en op de vergaderingen van de K.N.V.B. - Afdeling Amsterdam, L.B.A. en de vereniging van Amsterdamse Hoofd- Eerste en tweede klassers. Speciaal wil ik U de najaarsvergadering van de K.N.V.B. - Afdeling Amsterdam noemen, die in het teken stond van het afscheid van voorzitter Jo Jaspers, die bij acclamatie tot Erevoorzitter van de bond werd benoemd» De voorzittershamer werd overgenomen door Jelle Huisman. Tijdens deze vergadering werd nog een belangrijke benoeming gestalte gegeven en wel de benoeming van de heer A.A. Verheij tot erelid van de afdeling voor zijn bij zondere verdienste als wethouder voor de sport van de Gemeente Am sterdam. Verder nam onze voazitter namens de H.E.T. stelling tegen het proef- contract, dat door het afdelingsbestuur gesloten was met het "Nieuws van de Dag" ten aanzien van de publikatie van de officiële mededelingen van de bond in dat blad. Onder zware druk van de verga dering moest het bestuur toezeggen deze samenwerking te eindigen. Ode dit jaar is A.F.C, niet voor verliezen gespaard gebleven. Een ogenblik stilte zou ik in acht willen nemen ter herdenking van degenen, die ons ontvallen zijn: Mevrouw Mets, de heren C.C. Ponsen, P.R. v/d Bilt, Chr. Oolders, W. Smit, E. Crabbendam, Tieme ten Oosten Jr. en onze leden van verdienste Ben Elserman en Jo Hurwits. Zij rusten in vrede I °P 30 juni j.1. telde onze vereniging 1245 leden waarvan 471 werkende leden, 443 jeugdleden/én 331 donateurs. Hoewel dit een momentopname is en voor de aanvang en in het begin van het nieuwe voetbalseizoen nog vele aanmeldingen als lid volgen moeten wij toch concluderen, dat ons ledental ieder jaar terugloopt, speciaal dat van de donateurs. Ieder jaar meld ik U deze achteruitgang en als U de getallen hoort valt het t.o.v. het vorige jaar nogal mee, maar wanneer een vergelijking over een aantal jaren wordt gemaakt, is de situatie heel wat zorgwekkender. Om U een voorbeeld te geven: A.F.C, telde op 30 juni 1970 l4o4 leden, waaronder 444 donateurs. Dit betekent ten opzichte van nu een teruggang van 159 leden waar van 103 donateurs. Vandaar dat wij nogmaals een beroep op U willen doen om in Uw vriendekring donateurs voor onze A.F.C, te werven. Ook in de huwelijken en geboorten binnen A.F.C, is een te^rggang te constateren, want in beide catagorien werd sle chts 4 maal ge scoord. Op 17 november kwamen ruim driekwart van allen, die meer dan 25 jaar lid zijn van onze vereniging bijeen. Middelpunt van dit altijd sfeervolle feest was Arie Waayerdie na 17 jaar ëe scepter over de

Jaarverslagen | 1979 | | pagina 12