Op 23 juni werd de algemene vergadering gehoufen. De opkomst was, ondaks het feit dat de temperatuur belangrijk aangenamer was dan wij de laatste jaren gewend waren, bijzonder teleurstellend. Na de opening van de vergadering door voorzitter Jan van Dijk - zijn eerste hele - volgde de huldiging van onze kampioenen t.w. de Junioren A_3 en A-4. Maar nog meer A.F.C.-ers werden voor het voetlicht gehaald namelijk de heer Spits, die het ridderkruis kreeg opgespeld ter gelegenheid van zijn 50-jarig lidmaatschap, Frans Haubrich - helaas niet aanwezig - werd benoemd tot lid van verdienste voor het enorme werk dat hij als organisator en motorische kracht van de toto-commissie jarenlang heeft verricht en tot slot Rob Mathijse,die uitgeroepen werd tot "speler van het seizoen", een onderscheiding vooral verdiend door zijn posi tieve opstelling en inzet voor zijn elftal. Penningmeester Otto van Rijn gaf eeioverzicht van de financiën, waaruit bleek dat hij ook nu weer zij het niet zonder moeite, de eindjes aan elkaar had kunnen knopen, hetgeen resulteerde in een voordelig ex ploitatie saldo van 1.263,02. Zijn begroting en aanpassing van de contributies volgens de CBS-index werden aangenomen. De verkiezing van de diverse commissies werd in een snel tempo afgehandeld. In de commissies hadden de volgende mutaties plaats: De heren Pas en Spoel stelden zich niet herkiesbaar voor de elftalcommissie A. In deze commissie werden de heren van Schaik en Overdiek gekozen, terwijl de heren Haubrich, Landman en Vermeulen zich niet meer herkiesbaar stelden voor de toto-commissie. In deze commissie werden de heren Roosenschoon en van Raalte gekozen. Deze commissie werd in de loop van het verenigingsjaar uitgebreid met de heer Mienstra. Uw bestuur kwam het afgelopen seizoen 10 keer officieel in vergadering bijeen, zij het, dat tussentijds meerdere keren officieus werd verga derd. Uiteraard had dit college weer haar representatieve verplich tingen te vervullen zoals om er enkele te noemen het bezoeken van recepties van jubilerende verenigingen, kampioensrecepties, het bijwonen van diverse vergaderingen. Een van die vergaderingen waar A.F.C, steeds aanwezig is is het "HET"een belangengemeenschap van amsterdamse hoofd- eerste en tweede klassers, waarvan wij uiteraard deel uitmaken. Aan deze belangengemeenschap is het afgelopen seizoen in de pers nogal wat aandacht besteed. Die aandacht gold in de eerste plaats Rood Wit-A die niet langer deel uit wenste te maken van een gemeenschap waarin verenigingen zitting hebben, die het al of niet vermeend, niet zo nauw nemen met de amateurbepalingen. Ook Zeeburgia trok zich terug. Wij als bestuur van A.F.C, zijn van mening niet terug te treden en mee te blijven discussiëren en zodoende een vanger aan de pols te houden. Behalve deze belangenvereniging is er thans ook - het kan niet op - een dergelijke gemeenschap van alle Hoofdklassers. Als afgevaardigden van de hoofdklasse A treden naast de voorzitters van Elinkwijk en

Jaarverslagen | 1978 | | pagina 10