Zoals elk jaar het geval is werden er ook nu weer een aantal AFC-ers gekozen in vertegenwoordigende elftallen of werden uitgenodigd voor deelname aan trainingen of voor het spelen van selectiewedstrijdei voor deze elftallen n.1. Richard Schemmekes voor het Nederlands Amateur Elftal, Nederlands BondsElftal en het Districtselftal West I. Simon Cohen voor het Jong Amateur Elftal en het Districtselftal West I. Thomas Rongen voor het Jong Amateur Elftal en het Nederlans Bonds Elftal. Richard, Thomas en Simon maakten met het Nederlands Amateur Elftal en Jong Amateur Elftal een unieke tiendaagse trip door de Verenigde Staten. Voor selectiewedstrijden voor het Amsterdams Jeugdelftal ter voor bereiding van het Vier Steden toernooi werden Rein Akkerman, Paul Kampstra, Erik Linders en Alex Verheijden uitgenodigd. Jammer genoeg wisten zij niet door te dringen tot de definitieve selectie. In het kader van het Jeugdplan Nederland voor 15- en 16-jarigenwerden Jean Paul Krak en Ticho Sulster en voor de 13- en 14-jarigen les Monas, Robbie Ketellapper en Frank Kroon in de selectie opgenomen. Uit eindelijk werden Jean Paul Krak en Robbie Kelellapper gekozen in het Amsterdams Elftal. Ter voorbereiding van de competitie speelde het eerste elftal een aantal oefenwedstrijden, waaronder een erewedstrijd tegen Middelburg - onze tegenstanders uit de kampioenskompetitie in 1967, ter gele genheid van hun 60-jarig bestaan. De laatste oefenwedstrijd tegen Jong Ajax vondevroegtijdig, triest einde door een enkelbreuk van onze captain Bas Rachman, die hierdoor voor het gehele seizoen voor ons topteam uitgeschakeld was. Trainer Ivic zo onthutst door dit ongeluk bood spontaan een wedstrijd aan tegen de A-selectie van Ajax, een wedstrijd die Ajax met 4-0 won. Het tiende Twentse Rostournooi werd afgesloten met een zevende plaats, na de eerste dag glorieus poule winnaar te zijn geworden. Het eerste elftal deed zoals ieder jaar weer mee aan de districts bekerwedstrijden, een verplicht nummer waar weinig eer aan te behalen valt. Na overwinningen tegen N.A.S. (2-1) en D.C.G. (2-1-} werden wij in de 4e ronde door Monnickendam bij een eindstand van 2-2 na ver lenging met strafschoppen geklopt. In het nederlaagtoernooi van Jong Amsterdam gingen onze jongens gelukkig tegen een zeer sterk samengesteld elftal met 4-2 ten onder. Dit toernooi heeft veel van zijn attractie verloren, daar Amsterdam in deze wedstrijden veel jeugdspelers opstellen, die in de competitie niet aan de bak komen.

Jaarverslagen | 1977 | | pagina 6