had toegezegd voor het plaatsen van een aantal van deze wedstrijden op het totoformulier. De eerste wedstrijd na de gedwongen rustperiode tegen E.D.O. thuis werd kansloos verloren, doch in de volgende wedstrijden, waaronder tegen Aalsmeer, die een 7-2 zege opleverde, trad een krachtig her stel in - 2 overwinningen en 3 gelijke spelen - hetgeen ons na 18 wedstrijden op één verliespunt meer tracht dan C.V.V. en D.W.V. onze tegenstanders in de volgende 2 wedstrijden. Winst zou betekenen meedraaien in de toplHelaas gingen beide wedstrijden verloren, zij het dat wij tegen D.W.V. een beter resultaat verdiend hAdden. Wie gemeend had, dat onze jongens door deze nederlagen definitief voor een toppositie waren uitgeschakeld, kwam bedrogen uit. In de res terende wedstrijden werd er ontspannen gevoetbald en niet zonder succes. Resultaat 11 punten uit 6 wedstrijden, waarmee wij de uit eindelijke kampioen D.W.V. tot de laatste competitiedag in de ze- nuwen hebben laten zitten. In de eindrangschikking legden onze jongens beslag op een fraaie tweede ptets met 34 punten uit 26 wedstrijden met de doelcijfers van 48 voor en 28 tegen. Na afloop van de competitie moest er met R.V.C, en E.D.O. worden gespeeld om het algemeen periodekampioenschap van de Hoofdklasse A, een kampioenschap dat recht geeft deel te nemen aan de wedstrijden om de "grote" K.N.V.B.-beker. Wij kregen 4 aantrekkelijke wedstrijden voorgeschoteld, waarin aanvallend voetbal hoogtij vierde. Uiteinde lijk werd E.D.O. na een enerverend duel tegen A.P.C, de kampioen. Dat er lustig op los is gescoord laten onze doelcijfers (10-9) zien, hetgeen niet gezegd kan worden van de kampioen van Neder land zondagamateurvoetbal Rheden (doelcijfers 2-1), die dan ook w in de pers werd betiteld als "kampioen der onproductieven". Al met al een fraai seizoen voor onze eerste elftal en ik wil gaarne een bijzonder compliment maken aan spelers, elftalleider Sal van Gelder, trainer Gé van Dijk en verzorger Joop Huybens. pers en Door de successen van ons eerste elftal heeft A.P.C, dit seizoen via radio een enorm stuk publiciteit gekregen, een publiciteit, waarop wij niet alleen trots kunnen zijn, maar bovendien goed is voor onze gehele ver eniging. Ook het tweede elftal geleid door Jean Bollen en Nol Kuikens kan op een goed seizoen terugzien en heeft de gehele competitie in de top gestaan. Hier bracht eveneens de laatste competitiedag de beslissing, helaas niet ten onze gunste. Stand na 21 wedstrijden A.F.C, aan kop met 30 punten op devoet gevolgd door Ajax 3 met 29 punten. Winst in de laatste uitwedstrijd tegen D.C.G. 2, dat nog moest vechten om aan degradatie te ontkomen, was nodig om de hoogste eer te kunnen opeisen. Even hebben onze jongens aan het kanpioenschap mogen ruiken

Jaarverslagen | 1977 | | pagina 3