v 1976 - 1977 JAARVERSLAG VAN DE AMSTERDAMSCHE FOOTBALL CLUB. Mijne Heren, Hiermede heb ik het genoegen U het jaarverslag te geven over het verenigingsjaar 1976/77. Wanneer wij een terugblik werpen op het seizoen dat achter ons ligt kunnen wij, ondaks enige tegenvallers, van een prima seizoen spreken. Het eerste elftal en ook het tweede finishte op een eervolle tweede plaats, terwijl het vierde zich na de promotie vrij gemakkelijk in de reserve 3e klasse heeft kunnen handhaven. De kam pioenen moeten wij dit seizoen bij de jeugd zoeken. Kampioen werden de Junioren A3 en A4. Het is bijzonder spijtig, dat ons derde elftal na een tweetal beslissingswedstrijden gedegradeerd is. Ook het 9de, 10e en het Zater dag elftal hebben een stap terug moeten doen en zullen het volgend seizoen in een klasse lager moeten trachten het verloren terrein te herwinnen. Het eerste elftal had een formidabele start. Na overwinningen op Rood Wit A, Xerxes en H.D.V.S., verspeelden zij na een bijzonder goede wedstrijd bij E.D.0. hun eerste punt. De week daarop speelden onze jongens m.i. de beste wedstrijd van het seizoen. Met 6-4 werd V.U.C. het slachtoffer van hun aanvalsdrift. Vriend en vijand waren het er over eens dat dit aanvallend voetbal een ware propaganda was voor het amateurvoetbal! Resultaat na 5 wedstrijden een eerste plaats met liefst 17 doelpunten voor. Daarna nam de produktiviteit van de aanval belang rijk af, want in de volgende 4 wedstrijden kwamen onze vlaggedragers niet verder dan 2 doelpunten, maar daar de verdediging juist in deze wedstrijden zeer goed opereerde, konden toch 4 punten aan ons totaal worden toegevoegd, voldoende voor het eerste periodekampioenschap van de hoofdklasse A!Nog 3 wedstrijden, waaruit evenveel punten werden behaald, zouden er gespeeld worden, alvorens een lange reeks afgelas tingen volgde, waardoor ons eerste na 5 december pas op 30 januari weer in het veld kwam. Wel werd er op 19 december onder barre weers omstandigheden nog tegen De Spartaan gespeeld, doch deze wedstrijd werd in de rust bij een 0-0 stand terecht afgelast. Deze wedstrijd was pas op het laAtste moment vastgesteld. De K.N.V.B, was namelijk op de onzalige gedachte gekomen om op 19 december en 2 januari, een periode waarin het betaald voetbal stillag, twee volledige kompetitieprogramma's te laten verspelen. Hoofdreden "de mogelijkheid tot het maken van grote propaganda voor het amateurvoetbal". Resultaat op 19 december werd in de hoofdklasse A 1 wedstrijd gespeeld, terwijl op 2 januari alle wed strijden werden afgelast. Toch hebben wij aan deze niet gespeelde wed strijden 750,overgehouden zijnde de vergoeding, die de K.N.V.B.

Jaarverslagen | 1977 | | pagina 2