Zoals elk jaar het geval is werden er ook nu weer A.F.C.-ers xiitgenodigd voor training en het Spelen V&n selectiewedstrijden voor vertegenwoordi gende elftallen n.1. Thomas Rongen en Henk Bijlsma voor het districtselftal West I, Thomas Rongen en Simon Cohen voor het Jong Amateinu Elftal. Simon werd in de definitieve selectie opgenomen en nam met dit elftal deel aan een inter nationaal tournooi in Toulon en speelde bovendien nog een tweetal wed strijden tegen Saarland. Voor selectiewedstrijden voor het Amsterdams Jeugdelftal werden Eddy SwaabDiederik Ludwig, René Haringsma en Michel Rieder uitgenodigd. Uiteindelijk mochten René en Michel hun koffers pakken voor Wienen waar werd deelgenoKmen aan het Vierstedentournooi. Na afloop van het tournooi waarin het Amsterdams Jeugdelftal beslag legde op de tweede plaats werd René Haringsma uitgeroepen tot de beste speler van het tour nooi. Voor het Jeugdplan Nederland voor 15- en l6 jarigen werden Alex Ver hei jden en Paul Kampstra in de selectie opgenomen en vertegenwoordig den Amsterdam in het Kampioenschap van Nederland. In het kader van het Jeugdplan Nederland voor J3- ©n 1^ jarigen werden les Monas, Robbie Ketellapper en Frank Kroon opgenomen in de voorlopige Amsterdamse selectie. Ter voorbereiding van het seizoen speelde het eerste elftal een zeven tal oefenwedstrijden, waarvan de thuiswedstrijden tegen Enschedese Boys (5 - 0 en Z.F.C, (k 2) veelbelovend waren. Op het negende Twentse Ros tournooi werd een bescheiden 13e plaats bereikt, maar evenals twee jaar geleden werd beslag gelegd op de Fair Play Cup. Het eerste elftal deed ook weer mee aan de districtsbekerwedstrijden, hetgeen traditiegetrouw geen succes werd. Na een 3-0 overwinning tegen Sporting Zuid, bewerkstelligd in de verlenging, werd het door D.W.S. bij een eindstand van 2-2 na verlenging met strafschoppen geklopt. Meer succes was er weggelegd voor onze vlaggedragers in het nederlaag tournooi Jong FC Amsterdam. Na een grandiose wedstrijd werd het C-elftal van Amsterdam met 3-2 verslagen, hetgeen een gedeelde Ie prijs met D.C.G. en De Spartaan opleverde. Na afloop van het seizoen namen zij nog deel aan het nederlaag tournooi van R.K.A.V.IC. georganiseerd t.g.v. haar 60-jarig bestaan, waarbij zij met een 5-1 overwinning het beste resultaat behaalden. De jeugdcommissie bracht het afgelopen seizoen 35 elftallen binnen de lijnen t.w. 6 A-junioren, 6 B-junioren, 6 C-junioren, 9 A- en 8 B-pujblllen elftallen. De A-junioren hebben over het algemeen redelijke resultaten geboekt.

Jaarverslagen | 1976 | | pagina 5