1975-1976 JAARVERSLAG VAN DE AMSTERDAMSCHE FOOTBALL CLUB. Mijne Heren, Hiermede heb ik het genoegen U het jaarverslag te geven over het verenigingsjaar 1975/76. Ik wil dit verslag beginnen mijn blijschap erover uit te spreken, dat wij onze voorzitter Dio Hermens, die na enige maanden uit de running te zijn geweest en zojuist is teruggekeerd van een wel verdiende vakantie, weer in goede gezondheid in ons midden te mo gen begroeten. Wanneer wij de uiteindelijke resultaten van de diverse elftallen vergelijken met die van het vorige seizoen mogen wij zeker niet ontevreden zijn. Het eerste elftal heeft zich dan wel na een ener verend slot ternauwernood gehandhaafd in de Hoofdklasse, het kam pioenschap van het vierde elftal en promotie naar de reserve 3e klasse, waardoor de ideale aansluiting van de K.N.V.B.- elftallen weer een feit is geworden en de kampioenschappen van de junioren Ak en het 2e en 3e zaterdagelftal, geven reden tot grote voldoening. Waren de verwachtingen voor de aanvang van het seizoen van gematigd optimistisch tot vrij hoog gespannen, in de eerste wedstrijd tegen S.D.W. uit werden onze vlaggedragers keihard zowel letterlijk als figuurlijk met de neus op de feiten gedrukt. In de volgende wedstrij den werd met wisselend succes gestreden, drie overwinningen in de uitwedstrijden tegen R.V.C., Unitas en Zilvermeeuwen, vijf gelijke drie spelen en xxkk nederlagen, zodat 1975 na 12 wedstrijden met een to taal van 11 punten werd afgesloten. Het nieuwe jaar werd ingezet met wederom een bijzonder onaangename wedstrijd tegen S.D.W.die met 1-0 verloren ging. Deze nederlaag zou de inleiding worden voor de m.o«grt meest trieste periode van de kompetitie, want ook de vijl volgende wedstrijden gingen verloren, waaronder als laatste de vier punten wedstrijd tegen U.V.S. Resultaat na 18 wedstrijden nog steeds 11 punten en een fatale lén na onderste plaats met een achterstand van twee punten op de concurrentie. Donkere dagen voor A.F.C. In overleg met het bestuur droeg trainer Piet Ouderland de training over aan Gé van Dijk en nam Sal van Gelder de leiding van het eerste elftal op zich. Succes bleef niet uitt De thuiswedstrijd tegen Unitas werd met 2-0 gewonnen, de eerste thuiswedstrijd die gewonnen werd sinds - ja U hoort het goed - 22 december 197^, gevoegd door een 1-0 over winning tegen De Spartaan uit. Daar wij uit de volgende drie wedstrij den slechts één punt wisten te behalen was de situatie wederom uiterst precair. Alleen volle winst uit de resterende drie wedstrijd^betekende een kans op behoud. Door winst op Rood Wit A (5-2) en de nederlaag

Jaarverslagen | 1976 | | pagina 2