JAARVERSLAG VAN DS AM5TSRDAMSCHE FOOTBALL CLUB 1973/1974. Mijne Heren, Hiermede heb ik het genoegen U het jaarverslag te geven over het seizoen 1973/74- Hoewel ik v/eet dat Uw gedachten momenteel geheel geconcentreerd de strijd om n n^.+„n zijn op het Wereldkampioenschap waarin ons nederlands elïtax zulke eclatante successen heeft geboekt, wil ik U gaarne verslag doen over het lief en leed, dat zich het afgelopen seizoen in AF.C. heeft afgespeeld. Een seizoen waarin de leuze "Eén van de Zeven" centraal stond. De inspanning is groot geweest, maar na een enerverend competi tieverloop konden wij ons en ik meen terecht hoofdklasser noemen. Maar niet alleen het eerste elftal kan op een bijzonder succes vol seizoen terugzien, ook het negende en elfde elftal, de Junioren A 1, A2 en B3. Hun prestaties werden beloond met een kampioenschap. Al met al kunnen wij over de sportieve resultaten meer dan te vreden zijn. Het eerste elftal startte ook dit seizoen weer met een neder laag tegen S.L.W., doch in de volgende wedstrijden werden de punten met de regelmaat van een klok binnengehaald. Zo konden zij 1973 afsluiten met een puntentotaal van 12 uit 9 wedstrijden. Het was bijzonder jammer dat in deze fase van de competitie door een 3-tal afgelastingen en de vrije weekenden met de Kerst en Nieuwjaar het eerste elftal na 25 november pas op 6 januari de competitie kon hervatten. Deze gedwongen rustpauze betekende voor onze jongens enige vriendschappelijke wedstrijdenome* het wedstrijdritme niet te verliezen. Helaas kregen zij toch met een lichte inzinking te kampen, want uit de volgende 8 wedstrijden konden slechts 6 punten aan het totaal worden toegevoegd. Na de nederlaag tegen Rood Wit A had ons eerste nog maar 1 punt voorsprong op nummer 8 op de ranglijst. De competitie bevond zich in een beslissend s-fedium. Wat is er toen niet gerekend maar wat er ook gerekend kon worden thans was het zaak zelf punten te halen. Wie had er gedacht dat na de nederlaag tegen Rood Wit A op 3 maart op delaatste dag van de maand de promotie naar de Hoofdklasse een feit was? Dit resultaat werd bereikt door overwinningen op Hollandia, E.D.O. en Zilvermeeuwen. Was het niet hartverwarmend hoe onze jongens

Jaarverslagen | 1974 | | pagina 2