-5- Het was een dag van grote hitte en de zon scheen drukkend zwaar. En wel in het bizonder op 8 juli, de/ datum van onze jaarlijkse algemene ledenvergadering. Respect voor de ca. 60 leden, die deze hitte trotseerden om het wel en wee van hun vereniging te vernemen. Uniek was het verzoek van de aanwezige leden om de contributie maar te verhogen. ld el nu, dit jaar wordt aan dit verzoek ruimschoots gevolg gegeven Vermeldenswaard is uiteraard de benoeming van "Zilveren Ploeg" voorzitter Arie Ulaayer tot Lid van Verdienste. Van harte gegund werd het deze oud-le elftal speler, oud-veteranen bestuurder en sinds jaar en dag kascommissie-lid Nog een A.F.C, steunpilaar werd in het zonnetje gezet Ton van der Valk Sr. Hij maakte lange tijd deel uit van de elftalcommissie-A. De meeste mutaties deden zich voor in de Pers- en Propagandacommissie en de Toto-commissie. Eerstgenoemde verrichtte het afgelopen jaar voortreffelijk werk o.a. met de door hen georganiseerde loterijen bij de thuiswedstrijden van ons eerste, hetgeen de penningmeester een aardig centje opleverde. De Toto-commissie heeft met de volgende schrikbarende cijfers te kampen 2500 deelnemers zijn bij A.F.C, geregistreerd voor de voetbal-toto. Hiervan "poolen" slechts 450 en van dit aantal maken zegge en schrijve slechts 50 A.F.C.-ers deel uit. Ondanks deze bizonder teleurstellende cijfers, kwamen zij toch ook dit jaar weer met een aanzienlijke som gelds uit de bus. In de persoon van Frans Haubrich zou ik alle commissieleden en "ophalers" willen huldigen voor dit, gezien het vorenstaande, ondankbare werk. Dit jaar zag ook een niéuwe commissie het licht. De zgn. Technische Advies Commissie, onder voorzitterschap van Theo van Emden. Een tijdelijke commissie, benoemd door het bestuur, teneinde dit college te adviseren over de technische aanpak van het komende seizoen. Veel en zeer goed werk werd door hen verricht en van hun adviezen werd dankbaar gebruik gemaakt. Voorzitter Theo van Emden heeft zich bovendien jarenlang zeer verdienstelijk gemaakt als de zgn. "co-ordinator", de man, die de elftalcommissies tot elkaar bracht en hun maandelijkse gemeen schappelijke vergadering voorzat. Theo, heel hartelijk dank voor dit bizonder nuttige werk. Vele besturen van voetbalverenigingen vergaderen wekelijks. Uw bestuur houdt het in principe op eens in de maand. Zo dol zijn wij er nou ook weer niet op. Niet geteld worden echter de "tussendoortjes" op clubavond. Aangename en minder aangename representatie was ons ook dit jaar rijkelijk toebedeeld. De vereniging werd naar buiten vertegenwoordigd op vergaderingen van o.m. de Afdeling Amsterdam van de K.N.V.B., Vereniging van Amsterdamse Ie en 2e klassers en bij vele persoonlijke- en verenigingsjubilea.

Jaarverslagen | 1972 | | pagina 6