Het laatste elftal, dat onder de A-commissie resorteerde, het vijfde, had een matig seizoen. Hierbij dient men wel in aanmerking te nemen, dat door de goede kansen, welke het zesde bezat, zij niet altijd in de sterkste opstelling konden uitkomen. Handhaven was hier het parool en dit is dan ook ruimschoots gelukt. Overigens bestaat thans reglementair de mogelijkheid, dat ook een 5e elftal naar de K.N.U.B, kan promoveren. Tot dusverre gelukte dit alleen aan VOLENDAM. Tja, wat is er nog toe te voegen aan het feit, dat Cor Kerker zojuist de hoogste onderscheiding, die onze vereniging kent, heeft verkregen 21 jaar commissielid, waarvan 20 jaar in de A-commissie i Op zijn onnavolgbare wijze heeft hij deze commissie jaar en dag geleid. Altijd open gestaan voor de moeilijkheden van de aan hem toevertrouwde spelers. Hoogte- en dieptepunten zijn zijn deel geweest. Cor, ik je in mijn voorgaande 11 jaarverslagen altijd oprecht gemeende lof toegezwaaid en ook in dit verslag zou ik je nogmaals bi zonder hartelijk willen danken voor dat zéér vele, dat jij voor A.F.C, gedaan hebt. Moge Cor's benoeming tot Erelid ook een weinig afstralen op alle commissieleden, die onder zijn leiding ook hun beste krachten aan de elftalcommissie-A gegeven hebben. De elftallen 6 t/m 12 resorteerden onder de B-commissie, dit jaar aanmerkelijk uitgebreid en thans bestaande uit vijf leden. Zij smaakten het genoegen het zesde elftal kampioen te zien worden, Ook in de beslissingswedstrijd toonde dit elftal zich duidelijk sterker dan rivaal ST. PANCRATIUS 3. Dank aan de commissie en dank aan captain Cas Tromp en zijn mannen. Volgend seizoen dus 2 kanshebbers in de reserve Ie klasse van de Afdeling Amsterdam. Helaas zal het 10e het volgend seizoen 11 en 12 gezelschap houden in de reserve 4e klasse. Zorgen kwelden het gehele seizoen de elftalcommissie-C van het zaterdagvoetbal. Geruime tijd heeft het er zelfs naar uitgezien, dat de elftallen 1 t/m 3 zouden degraderen. Dank zij de inspanning van de Heren Tromp, Witteyeen en Duinker en de aan hun zorg toevertrouwde spelers, bleven zowel het Ie als het 2e voor de K.N.l/.B. behouden. Het derde elftal eindigde kansloos onderaan en zal het volgend jaar in de reserve 2e klasse dienen uit te komen. Tenslotte de competitie uitslagen van A.F.C. I D.C.G. - A.F.C. 2-1 A.F.C. - O.V.V.0. 0-2 HOLLANDIA - A.F.C. 1-1 A.F.C. - DE SPARTAAN 1-0

Jaarverslagen | 1972 | | pagina 3