van Europa Cup I, waar het jongste bestuurslid de stunt uithaalde om ter receptie te verkondigen, dat onze voorzitter op deze speciale dag jarig was. Toespraak van Daap van Praag bloemen rondjes van de voorzitter waren het gevolg. De aanwezige bestuursleden kwamen later thuis als ge woonlijk. Overigens, dat zelfde jonge bestuurslid heeft "natte" herinne ringen aan het feest van de Amsterdamse Ie en 2eklassers l Dit was overigens geen wraak van de voorzitter, want die was bij die gelegenheid afwezig. Een minder aangename taak in een jaarverslag is altijd het memoreren van de ons ontvallen leden in het afgelopen vereniginsjaar. Ik noem U, in chronologische volgorde De Leden van Verdienste M. de Granje en C.F. de Uilder, de Heer A. van Tiel, Mevrouw Cornelissen-Scharfde Heer S. van der Laan, de Heer 3. Nijhuis, de Heer F. Kat, Mevrouw A. de Boer, de Heer Dan Scheepstra en de Heer M. Zwartepoorte. Op 30 juni 1971 telde onze vereniging in totaal 1362 leden, waarvan 465 werkende leden, 488 jeugdleden, onderverdeeld in 197 pupillen, 121 C-junioren, 83 B-junioren en 87 A-junioren, alsmede 409 donateurs. Een lichte teruggang t.o.v. vorig jaar, voornamelijk veroorzaakt door de reeds eerder genoemde ledenstop. Ook het toekomstig beleid is in de eerste plaats gericht op kwaliteit van spelende leden. Een dwingende noodzakelijkeheid om A.F.C, aan de top te handhaven. Bekijkt U de post representatie van de penningmeester welwillend, nadat U de volgende aantallen hebt gehoord het afgelopen seizoen verloofden zich 5 A.F.C.-ers, huwden er 23 en kwamen er 12 nieuwe wereldburgers bij. Daarbij dient U de later te noemen jubilea in aanmerking te nemen. De clubavonden werden over het algemeen zeer goed bezocht, zelfs toen onze "sociëteit" wegens verbouwing gesloten was. Hierover later meer. Opmerkelijk zijn het aantal "vaste" kaarters en biljarters. De moeilijkheden in het af gelopen seizoen weerspiegelden zich ook in het voortdurend bezet zijn van de bestuurskamer. Over biljarten gesproken. Op het groene laken ontmoetten wij, dankzij Erelid Arie Mets, o.m. H.B.S. (2x), QUICK (H), C.V.V. en de Amsterdamse Sportpers. Het bijeenbrengen van een team scheen dit jaar nogal op moeilijk heden te stuiten. Heren spelers, geeft alle medewerking aan de voortzetting van deze goede traditie. Een aparte vermelding dient zeker onze altijd aanwezige E.H.B.O.-er, de Heer Mul, die trouw elke zaterdag en zondag aanwezig is om gewonde spelers te verzorgen. Met hem is een jarenlang durend probleem opgelost. Uaar

Jaarverslagen | 1971 | | pagina 8