-9- Het echt, allerlaatste sluitstuk van onze jubileumviering vond plaats op 8 januari. Tijdens een dinertje werd afscheid genomen van de zo voortreffelijke jubileumcommissie o.l.v. Erelid Holtzappel. Ook op 17 januari werd nog even teruggezien op de zo geslaagde jubileumviering middels de hervertoning van de TROS documentaire "75 jaar A.F.C.". 18 3anuari. A.F.C, (alweer) 76 jaar. Topdeelname 101 feestgangers. Memorabel: de uitreiking van het Gouden Kruis aan voorzitter Henk Kappelhoff, en de Heren Brusse, Neseker en Breethoff, die hiermede A.F.C. RIDDER werden. De NOBEL PRI3S werd uitgereikt aan Nico Leloux Sr. voor zijn buitengewoon verdienstelijk werk t.b.v. onze sociëteit. Uit den aard was de voorafgaande borrel weer bizonder geanimeerd. T.a.v. het diner is dit discutabel. Hogelijk dat het bestuur, met behoud van bepaalde tradities, een andere vorm voor dit toch onmisbare evenement dient te zoeken. Een afnemende belangstelling kan geconstateerd worden voor het voor de vierde keer in successie georganiseerde carnaval; dit jaar op 19 februari. Merkwaar dig overigens, dat de wèl aanwezigen zich altijd kostelijk amuseren. Dit laatste pleit beslist voor continuering. Ter afsluiting van dit enerverende seizoen, bood Henk Teiwes Sr. onze spelers met dames een uitgebreid diner aan en wel op 30 april. Een ieder, die Henk kent, weet dat het dan niet beperkt blijft tot spelers en dames. Wel nee, elftalcommissie, bestuur, vrienden en kennissen, allen met dames, worden op de hem eigen wijze geinviteerd. En dan zitten er al gauw 100 man aan tafel l Maar geslaagd was het, dat wel. 4 Mei, herdenking. De respectieve voorzitters legden gesamenlijk een krans bij het monument op ons veld, in tegenwoordigheid van 30 belangstellenden. Twee dagen later vond een ander traditioneel gebeuren plaats. Een wedstrijd tussen de bezitters van een "gouden bal". Meestal wordt dit een strijd tussen het huidige eerste en dat van de jongens, die ons in 1961 het eerste-klasser- schap bezorgden. Het stemt vreugdevol weer oude bekenden zoal Co Onsman, Ben Roode en Henk van Dam te kunnen begroeten. En de "oudjes" wonnen ook nog met 3-21 Tenslotte mag in deze chronologische opsomming toch zeker niet de 2e Duni worden vergeten. Een glorieuse dag voor het gehele Nederlandse voetbal. ADAX wint de EUROPA CUP. Een en ander persoonlijk bijgewoond door zeker een 30-tal A.F.C.-ers. Met genoegen vermeld ik U de volgende jubilea, welke tijdens het afgelopen

Jaarverslagen | 1971 | | pagina 10