-9- het Gelderlandplein. 8 Januari. In het bijzijn van Mevrouw Wijnand en haar zoon George, Ereleden en bestuursleden, werden de eerste exemplaren van onze jubileum-uitgave "Het was Goed Genoeg" uitgereikt. Des ochtends was het allereerste boek reeds aan Jacques van Ooy ter hand gesteld. Helaas kon de auteur, wie anders dan Jo Wijnand, door eerder genoemd ongeval niet aanwezig zijn. Welk een voortreffelijke uitgave, mede door de uitstekende uitvoering van Drukkerij 't Koggeschip Een boek, dat niet alleen in A.E.C, kringen grote waardering onder vond, doch ook ver daarbuiten. In dit verband noem ik ook gaarne de naam van Karel Nesenberend en zijn naaste medewerkers, die er voor zorgden, dat met een minimum aan kosten ieder lid het boek keurig thuis bezorgd kreeg, Karel, heel hartelijk dank 1 10 Januari. Ter inleiding van de komende feestelijkheden vindt in het Apollo Hotel een stijlvol diner plaats, waaraan Ereleden, Leden van Verdienste en bestuursleden en hunne dames deelnamen. 17 Januari. Het eerste officiële evenement. Een record opkomst bij het 75e jaardiner, waarbij vele prominente gasten. Een fikse borrel vooraf en een goed diner er na met soms humorvolle speeches. Dit alles weer onder de voortreffelijke leiding van Willy Brusse. 18 Januari. De grote dag zelve. Een rustig thé"-dansant om bij te komen van de avond er voor. 22 Januari. De grootste en beste publiciteit die een club zich maar kan wensen. Liefst 40 minuten kon televisie-kijkend Nederland zich een beeld vormen van onze vereniging. De TROS had hiertoe het lu mineuze idee gehad. Zelden heeft iemand zich zo snel de sfeer van A.E.C, eigen kunnen maken als regisseur Gerard Trebert en zijn staf. Een sfeer die bevalt, gezien het feit, dat Gerard kort hierna toe trad als lid van onze vereniging. Direkt na afloop ondervonden verschillende bestuursleden buitengewoon leuke reakties, soms van leden uit het grijze verleèen I Tot slot van de uitzending, zorgde Gerard Trebert voor een ongekende surprise, door de Amsterdamse Politie Kapel te laten opdraven, dielangs typisch Amsterdamse plekjes marcherend, de musical-song "75-jaar A.E.C." ten gehore bracht. Een waardig slot van een voortreffelijke uitzending. Op 24 januari een onderdeel waartegen, althans van bestuurszijde, nogal opgezien werd. Niettemin, en nu citeer ik de pers "sfeervolle receptie A.E.C." - "veel gelukwensen voor 75-jarige A.E.C." - "jubilerend A.E.C, kreeg zilveren penning van Amsterdam" - "honderden belangstellenden bij 75-jarig A.E.C." - "stijlvolle re-

Jaarverslagen | 1970 | | pagina 10