Jaarverslag van de AMSTERDAMSe HE FOOTBALL OLÏÏB 1967/1968. Mijne Heren, Hiermede heb ik het genoegen het jaarverslag te mogen geven over het seizoen 1967/1968. In tegenstelling tot het vorige seizoen, zouden wij kunnen spreken van een rustig seizoen, zonder hoogtepunten op de groene velden. Niettemin handhaafden wij onze unieke positie van 6 elftallen in de K.N.V.B., en dat alles, een uitzondering daargelaten, op redelijke tot goede posities in de eindrang schikking. Derhalve mogen wij wel spreken van een rustig sei zoen, maar toch ook een gunstig seizoen. Vergeet U niet, dat wij vanaf 1961 een ongekende bloei hebben gekend en dat wij verwend werden door successen. Verheugend is echter wel om te kunnen constateren, dat de spelers van ons eerste elftal het niet bereiken van een kam pioenschap als een grote teleurstelling ervaren. Waar vindt men de club, waarvan de spelers onmiddellijk na het beëindigen van de competitie, op eigen initiatief, bij elkaar komen om hun falen dienaangaande te bespreken I Wel nu, de heilige wil om ons 15e lustrum als kampioen in te gaan is reeds nu aan wezig en dat strekt tot buitengewone voldoening. Op 27 juli werd met de training begonnen en na enkele oefen wedstrijden ving de competitie voor het zondagvoetbal aan op 10 september. Het verloop van de competitie vertoonde een gro te gelijkenis'met het voorgaande seizoen. Ook nu slechts 7 afgelaste wedstrijden en ook nu werd de competitie in de 3e week van april beëindigd. En wat liepen wij vlot van stapel l De eerste zes wedstrijden leverden meteen maar liefst elf punten op en een ieder dacht al zo'n beetje aan de prolongatie van de titel. De eerste nederlaag kwam, overigens in een uitstekende wedstrijd, tegen Z.V.V., waarna herstel volgde met 3 overwinningen, waaronder op onze aloude tegenstander D.G.G., dankzij een tactisch voortreffelijk gespeelde wedstrijd. De 4-0 afstraffing van S.D.W. was eigenlijk een keerpunt in deze competitie.

Jaarverslagen | 1968 | | pagina 2