Jaarverslag van de AMSTERDAMSCHE FOOIBALL CLUB SEIZOEN 1965/1966, Mijne Heren, Hiermede heb ik het genoegen u het jaarverslag te mogen geven over het seizoen 1965/1966. Traditiegetrouw zal ik aanvangen met het voetbaltechnische gedeelte van mijn verslag, alhoewel ik mij hier en daar beperkingen dien op te leggen gezien het grote aantal elftallen, dat wij ook dit seizoen weer in het veld brachten. In het algemeen gesproken is het een redelijk seizoen geweest. Niets meer en niets minder. Tegenover de min of meer teleur stellende resultaten van onze vlaggedragers, vooral in het laatste deel van de competitie, staat het succes, dat onsj^ derde elftal, na vele jaren, wist te bewerkstelligen: promotie naar de reserve 2e klasse van de K.N.V.B. Niettemin mag gesteld worden, dat mede door het bewust streven naar het kampioenschap van het derde, jongere krachten nog niet voor ons eerste konden worden ingezet. Wat de teams, uitkomend in de afdeling Amsterdam, betreft, kan ik u verhalen van de voortreffelijke consolidatie van de teams (vijf in getal), welke vorig seizoen promoveerden, zij het met uitzondering van het zesde, waar ik straks op terug zal komen. Op Waterdag, 4 september ging ons eerste K.N.V.B. elftal van start en wel ons eerste Zaterdag team. Zondag, 12 september startte de zondagcompetitie. Het verloop van de competitie stak ongunstig af in verhouding tot het vorige seizoen. Liefst 10 Zondagen werden, althans wat ons eerste betreft, de velden afgekeurd tegen 5 in het vorig seizoen. Bovendien kwam daar nog bij, dat de K.N.V.B. nog immer de amateur competitie stil legt bij het spelen van een interland wedstrijd. Op zichzelf een volkomen overbodig iets, ook al gezien de sterk verminderde belangstelling voor deze wedstrijden. Tevens werd enige malen het besluit tot algehele afgelasting nogal voorbarig genomen, hetgeen o.m. tot een protest telegram van onze vereniging leidde,

Jaarverslagen | 1966 | | pagina 2