-16- Het was maar goed dat 1 januari dit jaar op Zaterdag viel, zodat een ieder de gelegenheid had om op Zondag bij te komen. Het was in de kleine uurtjes toen de laatsten naar huis gingen. 18. Januari. A.P.G. werd 71. Rond half zes was het reeds een gezellige drukte. ïets minder dan vorig jaar, n.1. 95. Het borreluur, nou ja uur, behoort altijd tot één van de gezelligste onderdelen van dit festijn. Aan tafel werd veel en soms luidruchtig gespeeched. Gedurende het diner deed zich een unicum voor. Voor het eerst was een vrouw getuige van, althans een deel, van het diner. Verrassenderwijs gaf Bms a Cohen een reprise van het reeds eerder genoemde schone lied, tot groot plezier van de aanwezigen. Ook nu was de uitreiking van de Nobel-prijs weer één van de hoogtepunten. Een man, die in het verleden reeds zo ontzettend veel voor de vereniging gedaan heeft en daarvoor al tot Ere-lid benoemd werd, is nog steeds buitengewoon actief op velerlei gebied. Bovendien vervult hij één van de meest belangrijke en minst benijdenswaardige functies, n.1. die van voorzitter van de 'Stichting'. Als een waarlijk groot diplomaat, brengt hij steeds weer alle partijen tot elkaar. Mijnheer Holtzappel, de vereniging in haar geheel en het bestuur in het bijzonder zijn u dankbaar voor alles wat u nog steeds voor ons doet. Wellicht is het de 'outsider' onvoldoende bekend, wat u al zo voor de 'Stichting' en dus indirect voor A.F.C. doet. De 'insiders' weten daarentegen des te beter, wat uw werk allemaal inhoudt. Overigens heb ik nog nooit een speech van de Nobel-prijs winnaar horen aanvangen met de woorden: 'Mijnheer, de voorzitter, ik voel me belazerd! Het was overigens wel een jaar, waarin een groot aantal A.P.O.-ers in de huiskamers van het Nederlandse volk verscheen door middel van de televisie. Waren reeds eerder Mevrouw Leeser en de jeugd- commissie-lid Tom Swart opgetreden in een krijgsraad-zaak en eerste elftalspeler Han$ Boskamp in diverse toneelstukken, op 18 februari verscheen vice-voorzitter Hermens op het venster,

Jaarverslagen | 1966 | | pagina 17