-4- onderscheiden elftalcommissies verzet werd. Ook van deze plaats is een hulde zeker op zijn plaats. Een tweede record boekte de afdeling zaterdagmiddagvoetbal. Niet alleen speelden er dit jaar drie (J) teams in competitieverband, maar zowel het eerste als het tweede elftal werden kampioen. Het eerste promoveert naar de 4e klasse K.N.V.B., zodat ook onze vereniging in het zaterdagvoetbal gaat meetellen. Zeker, met het oog op de toekomst, niet onbelangrijk. Het tweede, zoals reeds gezegd, ook kampioen met daaraan verbonden de automatische promotie naar de reserve 2e klasse van de afdeling. Van alle seniorenteams deed uiteindelijk het derde 'satrois' het minste, alhoewel daarbij opgemerkt dient te worden, dat dit team zelden compleet aantrad. Desalniettemin neemt de belangstelling voor het zaterdagvoetbal sterk toe, waarbij men zich echter wel dient te realiseren, dat het komend seizoen beslist niet meer dan vier elftallen kunnen spelen op de huidige ons ter beschikking staande terreinen. Het A.R.O.L. toernooi bracht twee noviteiten en wel werd het voor de eerste keer op 'Goed Genoeg' gespeeld en ten tweede diende dit voor het eerst op een bijveld te geschieden. De laat beëindigde competitie maakte het noodzakelijk, dat ons hoofdveld tot medio september onbespeeld bleef i.v.m. de dringend nood zakelijk restauratie. Dit keer mochten wij de Kon. H.P.C., Robur et velocitas, H.B.S., Zeeburgia, de Spartaan, H.R.C, en U.V.V. als onze gasten begroeten. De eerste dag, 25 augustus, gaf een overwachte nederlaag van de K.H.P.C. tegen U.V.V. te zien (0-2) Zeeburgia liet tegen Robur voortreffelijk voetbal zien en zette een 2-0 achterstand in een 4-2 overwinning om. Een overmachtig H.R.C, won met 2-0 van H.B.S. en ons eerste kwam niet verder dan een 1-1 gelijk spel tegen de Spartaan, waarbij de laatste de penalties beter benutte en dus de tweede dag, 1 september, kon terugkomen. De publieke belang stelling mocht niet onredelijk genoemd worden. Bovendien gaven de Heer Nijs en Jaspers van hun belangstelling blijk. Ook de tweede dag werkte het weer mee en de belangstelling stond op het zelfde niveau als de eerste dag. Zeeburgia toonde ook hier haar uitstekende vorm en versloeg zeer verdiend H.R.C, met 4-2. Zou onze oudste deelneemster eindelijk de beker meenemen? De Spartaan werd tenslotte de andere finalist, door in een te harde wedstrijd met 3-2 van U.V.V. te winnen. De finale gaf aan trekkelijk voetbal te zien met een bizonder spannend scote- verloop (3-3). De zenuwen speelden de Zeeburgianen kennelijk parten, want zij misten alle drie strafschoppen, waarna de Spartaan de gelukkige werd, door meteen de eerste keer raak te schieten. Slechts een gering aantal mensen bleef 'hangen', waarbij vermeld kan worden dat de voorzitter en de sekrfttaris toch eerst pas om 1 uur huiswaarts keerdenI Het Bestuur heeft zich inmiddels beraden over een gewijzigde constellatie van dit toernooi en als proef zal dit jaar de deel name beperkt worden tot zes verenigingen, terwijl alle wed-

Jaarverslagen | 1964 | | pagina 5