JAARVERSLAG VAN DE AMSTERDAMSCHE FOOTBALL CLUB-SEIZOEN 1963-1964. Mijne Heren, H iermede heb ik het genoegen U het jaarverslag te mogen geven ovei het seizoen 1963/1964. Het afgelopen seizoen gaf, voetbaltechnisch, bizonder veel vreugde, Op het moment van samenstelling van dit jaarverslag telden wij reeds acht kampioenen met de mogelijkheid tot uitbreiding van het aantal tot tien» Een ongekend feit in de historie van de A.F.C. Zoals gebruikelijk geef ik eerst een overzicht van onze elf tallen. In het algemeen kan men stellen, dat onze doelstellingen verwezenlijkt werden. Werd in het vorig seizoen nog consolidatie nagestreefd, thans heeft men het gestelde doel, ons tweede in de res. 1e klasse en ons vierde in de K.N.V.B. bereikt. Voor een 1e klas vereniging hebben wij ifanook bijna de ideale opbouw bereikt. Aangezien ons verenigingsjaar van 1 juni t/m 31 mei loopt, zal ik U in kort bestek nog even het verloop van de competitie om het Landskampioenschap Amateurs schetsen. Alhoewel wij tégen het voor gestelde hele competitie systeem waren, moest toch op 15 juni worden aangetreden voor de eerste wedstrijd en wel tegen Unitas te Gorinchem.Alhoewel technisch en tactisch beslist de meerdere verloren wij deze wedstrijd, ik zou haast zeggen, onverdiend met 1-0. De volgende dag werd, zoals gebruikelijk zou worden, de return gespeeld. Gelukkig konden wij de gehele competitie over 'Goed Genoeg' beschikken. In een bizonder ruwe, vooral van de kant van de tegenpartij gespeelde wedstrijd won ons eerste verdiend met 4-1. Het week-end daarop werd aangetreden in Delfzijl tegen de Noordelijke kampioen Neptunia. Besloten werd in Delfzijl te overnachten na de wedstrijd en vervolgens de volgende ochtend terug te reizen, alles per trein. Het werd, alhoewel wij uit met 2-0 verloren en thuis 0-0 gelijk speelden, een week-end om met ge noegen aan terug te denken. Niet in geringe mate de danken aan onze gastheren van Neptunia, de verzorging, en niet in het laatst het bizonder sportieve spel van onze tegenstanders. Een en ander resulteerde in een door ons aan hen inmiddels gedane uitnodiging voor het A.R.O.L. toernooi. Het daarop volgend duel deed ons de laatste kans op de bovenste plaats verliezen. Tegen Quick (N) werden resp. de punten behaald en verloren. Van de overige wedstrijden is nog vermeldenswaard de voortreffelijke zege op de latere landskampioen De Valk. Al met al eindigden wij onderaan met 8 punten uit 10 wedstrijden. Een bizonder vermoeiende en veel te lang durende competitie was ten einde. Merkwaardigerwijs waren vriend en vijand^rover eens, dat A.F.C, uiteindelijk het beste voetbal speelde. Volledigheidshalve geef ik U de gedetailleerde uitslagen, alsmede de opsomming van de goalgetters: Unitas - A.F.C. 1-0 A.F.C. - Unitas 4-1 Neptunia - A.F.C. 2-0 A.F.C. -Neptunia 0-0

Jaarverslagen | 1964 | | pagina 2