-2- Zoaels gezegd werd de spanning naarmate het seizoen vorderde sterker en de verschillende leden zenuwachtiger, 11 mei, Hemelvaartsdag, zou eerst nog een belangrijke dag blijken te zijn. Na veel moeite wonnen wij van D.W.V., terwijl concur rent Celeritudo de beide punten aan Baarn verspeelde. Bij een overwinning op J.S.V. op 14 mei, zouden wij op 2e Pink sterdag, uitgerekend tegen Celeritudo, aan 1 punt genoeg hebben om kampioen en eerste-klasser te worden. De altijd lastige wedstrijd tegen J.S.V. werd met 2-0 gewonnen en het Bestuur diende voorzieningen voor een eventueel kampioenschap te treffen. De tweede Pinksterdag zal U allen nog te vers in het geheugen liggen, zodat ik mij niet in gedetailleerde beschrijvingen van deze dag zal verliezen. Het sinds jaren niet voorgekomen beeld van een reeds bezette tribune 5 kwartier voor de aftrap, deed zich thans voor. Een 1-0 achterstand met de rust deed het ergste vrezen en zonder klagen hadden wij direkt na rust met een 3-0 achter stand genoegen kunnen nemen. Doch VrouweFortuna, die ons dit seizoen al zo vaak toegenegen was, liet ons ook dit maal niet in de steek. Onbeschrijvelijke vreugde bij de gelijkmakero gescoord door Rokus Hoogendoorn. Hierdoor herkregen onze jongens hun ver trouwen en speelden als duivels. Middels nog 2 dejolpuaten van Robbie Duis en Wim Bouwhuis werd de eindstand op 3-1 bepaald. Een ware triomftocht in open rijtuigen met muziek voorop naar de nieuwe RAI, was de inleiding op de te houden receptie, waar vele (te veel sprekers hun gelukwensen aanboden. O.m. de Gemeente Amsterdam middels de Heer Mr. Morren, de K.N.V.B., Scheidsrechtercommissie, K.H.F.C, U.V.V., H.B.S. en vele, vele anderen. Zeker dient nog de buitengewone sportiviteit van onze tegen standers van die dag tijdens en na de wedstrijd gememoreerd te wo&den. Volledigheidshalve laat ik nog de uitslagen van de verschillende wedstrijden volgen A.E.C. Hercules 3-3 Celeritudo - A.F.C. 3-3 A.E.C. - J.S.V. 5-0 H.B.C. - A.F.C. 1-1 A.E.C. - Zeeburgia 3-1 A.E.C. - O.V.V.0. 2-0 Baarn - A.E.C. 1-2 Ripperda - A.F.C. 1-1 A.F.C. - D.W.V. 2-0 R.K.A.V.I.C A.F.C. 1-2 A.E.C. - H.B.C. 3-2 A.E.C. - Schoten 2-1 •H

Jaarverslagen | 1961 | | pagina 3