8 - Het Verenigingsleven startte dit jaar met de Algemene Vergadering, ge houden op 9 juli 1959; het Bestuur werd tijdens deze vergadering onver anderd gehandhaafd, terwijl in de elftalkomnissie A tengevolge van het niet herkiesbaar zijn van de Heer W. van Dijkhuizen, de voor deze kommis sie oude bekende, de Heer J. van Nek, wederom de voorzittershamer opnam. Subkommissie A, belast met de samenstelling van de lagere senioren-elf tallen, begon het seizoen (door het aftreden van de Heer W. van Oort als toegevoegd secretaris) slechts met J> leden; gedurende het seizoen werden aan deze kommissie nog de Heren L. Donk en C. vanPeperzeel toegevoegd. De Heren Timmerman en Schröder, leden van de subkommissie B jeugdkommis- sie) traden bij de Algemene Jaarvergadering af; hiervoor 311 in de plaats de Heren J. de Bie Jr. en B. Slaap. De enquêtekommissie werd in de oorspronkelijke samenstelling gehandhaafd, terwijl aan de kaskommissie tengevolge van het reglementair aftreden van de Heer M. Gerrits, de Heer A. v.d. Valk werd toegevoegd. Ook de pers- en propagandakommissie onder ging wijzigingen door het aftreden van de Heren Meijer en Pielags; hiervoor werden gekozen de Heren R. Leeser en L. Joling. In de klubavondkommissie werd C. van Peperzeel gekozen tengevolge van het aftreden van de Heer J.C. Doeleman. Andere belangrijke punten tijdens deze Jaarvergadering betroffen de huldigingen van de 7 kampioenselftallen, de benoeming van de Heer I.H. Galavazi tot Ridder terwijl C. Colijn met een geschenk werd gedankt voor de vele diensten als speler in het eerste elftal gedurende een lange reeks van jaren. Het voorstel van het Bestuur, om voor het sei zoen 1959/1960 de kontributie onveranderd te handhaven, werd uiteraard aangenomen. De tweede Algemene Vergadering werd op 21 oktober 1959 gehouden; tenge volge van de voetbalwedstrijd DUITSLAND-NEDERLAïTD, uitgezonden op de T.V., v/aren slechts 35 leden aanwezig. Tijdens deze vergadering werd de be groting 1959/1960 goedgekeurd. Verder werd de Heer C. van Peperzeel, zoals reeds vermeld, toegevoegd aan de subkommissie A, terwijl betrokkene later in het seizoen tevens zitting nam in de pers- en propagandakommissie. Het Bestuur van de A.P.C, kwam gedurende dit verenigingsjaar 12 maal bijeen, in de regel in het vertrouwde Schiller Hotel aan het Rembrandt- plein. Tijdens deze Bestuursvergaderingen, waarbij de regelmatige aanwe zigheid van de Heren Ere-Leden een welkome ondersteuning vormde, werden, zoals gebruikelijk, de dagelijkse gang van zaken in de vere: als mede het algemeen belang - soms zeer langdurig - onder de loupe genomen. De kontakten met de dochterklubs A.C.C, en A.B.C., ie de kontakten met de Vereniging van Amsterdamse 1e- en 2e klas Amateurs werden hierbij niet vergeten. Helaas ontvielen ons ook dit jaar wederom enkele prominente A.P.C.-ers. Op 5 september 1959 de Heer S. Bark, 17 december de Heer A. Jansen, 14 maart de Heer H. Sweres; zij allen rusten in vrede. Verder namen wij afscheid van leden, die hun klub jarenlang dienden; zij emigreerden of verhuisden naar andere plaatsen. Anderzijds meldden zich door geboorten weer vele toekomstige A.P.C.-ertje s terwijl diverse verlovingen en huwelijken te onzer kennis werden gebracht. Gedurende het afgelopen verenigingsjaar werd het ledental van de A.P.C, van 795 op bijna 900 gebracht, voorwaar een resultaat, waaruit blijkt, dat A.P.C, lééft 1 Momenteel zijn 500 jeugdleden, 160 spelende senio ren en 160/werkende leden, alsmede 280 donateurs ingeschreven. Jte\ leden- aanwas vaameer dan 100 zou nog groter geweest zijn, ware het niet, dat vele adspirant-jeugdleden door selektie moesten worden ai gewezen in ver band met de nog te geringe terreinakkomodatiewaarover wij beschikken. <y*u+t

Jaarverslagen | 1960 | | pagina 9