- 10 - Op 10 april organiseerde de Jeugdkommissie het jaarlijkse Jeugdttoernooi, waarover U reeds in de Schakel uitgebreid werd ingelicht. Het verloop van deze dag was prima geregeld en het feit, dat de deelnemende A.F.C. B-ju nioren de eerste prijs behaalden, v/as een extra glanspunt 4 mei j.1. verenigden zich v/eer een aantal leden rondom het monument op ons terrein om gezamenlijk de gevallen leden van onze vereniging gedurende de oorlog 1940/1945 te herdenken. Voorzitter Kappelhoff hield een herden kingstoespraak, terwijl namens A.F.C., A.C.C, en A.B.C, bloemstukken aan de voet van het monument werden gelegd. Verder werden diverse jubilea onder onze leden gevierd, alsmede bij be vriende verenigingen. Y/ij denken hierbij b.v. aan de receptie van ons Ere-lid D. Bessem bij zijn 12-jV jarig jubileum, aan de recepties bij J.O.S., AJAX, P.W. en R.K.A.v'Jl.C.alsmede SCHOTEN, om er maar een paar te noemen. Het Yfelpentoernooi ten bate van het Prinses Beatrix-PoliofondsAfdeling Amsterdam, dat door de Jeugdkommissie op 23 augustus 1959 werd georgani seerd, leverde een batig saldo op van fl. 1.361.44. Voorwaar een bed. om trots op te zijn. Vele A.F.C.-ers en andere zakenlieden verleenden medewerking in de vorm van versnaperingen, advertenties, drukwerken etc, etc. Iedereen was tevreden, intiatiefnemer Jacques Kohier uiteraard het meest. Dr. A.C. van Swol stelde een prachtige wisselbeker beschikbaar, welke door de SPARTAA1Ï werd gewonnen. Uit dit evenement groeide een grote landelijke aktie, welke dit voorjaar uitgroeide tot het verspelen in vele dorpen en steden van ongeveer 50 toernooien. Een en ander onder auspiciën van het Komité* Organisatie Wel- pentoernooien ten bate van het Prinses Beatrix-Poliofondswaarin voor de A.F.C, de Heren A.J. Bos en H.W. van Teunenbroek zitting heb >e mét vertegenwoordigers van D.O.S., ROBUR ET VELOCITAS en V.V.A. Op 5 mei vonden vijf toernooien plaats in Amsterd:. b totaal 152 elf tallen. Op 15 mei 1960 organiseerde onze Jeugdkommissie voor de tweede maal het toernooi om de genoemde wisselbeker. Alles verliep prima, het weer was goed, de stemming uitstekend, de pers gaf blijken van belangstel ling. Slechts één ding viel bitter tegen: A.F.C.-ers waren er bijna niet. Vandaar, dat de tweede aktie minder opbracht, n.1. plm. fl. 1.100. Landelijk zal de aktie plm. fl. 20.000.-- opbrengen. Speciale dank is hier, naast de beide Heren van het Landelijke Komité, zeker op z'n plaats aan de Heren Wijnand, de Bie Jr. en KShler Jr., die ieder op hun eigen terrein enorm goed werk hebbe sverd. De van de A.F.C, werd daardoor weer vele malen met ere genoemd, ook in de pers, waarin wij tegenwoordig slechts zelden door goede prestaties van ons eerste genoemd worden. Dat onze welpen de wisselbeker wonnen na enige enerverende strafschop-beslissingen, was uiteraard een prachtig besluit voor onze Jeugdkommissie. De pauzevulling werd in augustus verzorgd door een wedstrijd tussen Amsterdamse Oud-Internationals en A.F.C, en in mei door een demonstratie met Politiehonden. De voetbalpool heeft de A.F.C, dit seizoen bepaald geen windeieren gelegd; het werk van bestuurslid A. Bos, voortreffelijk gesteund door zijn pool- kommissie, heeft dit jaar een prachtig resultaat gehad. In het jaarverslag van de eerste penningmeester zal hierover ongetwijfeld nog een en ander worden gezegd. Het vele werk, da verzenamg en inza- ling van de poolformulieren en uiteraard de inleggelden kleeft met de daaraan verbonden administratie, is, zoals reeds werd gezegd, £™<£°ots voldoende om de zeer verdiende nobelprijs in de figuur van de Heer Bos lan de PooLommissie toe te kennen. In dit verband zij nog vermeldens waard! dat gedurende dit poolseizoen twee A.F.C.-ers tot de prijswinnaars behoorden.

Jaarverslagen | 1960 | | pagina 11