_-_8_-_ En thans iets over de Jeugd. Niet alleen bij de lagere Senioren-elftallen is een opgaan de lijn gevonden. Ook bij de Jeugd is een verbetering in vergelijking met de laatste jaren te constateren. De minder-goed-bezette leeftijds groep is thans opgeklommen tot de Junioren A„ De Junioren A 1 hebben dan ook in de 2e klasse een matig resultaat bereikt. Jun. A 2 was lang kampioens-gegadigde, doch verloor de eindsprint verdiend tegen de Slotervaart-Junioren. Onze Jun,, B behaalden goede resultaten; Jun. B 1 de 2e plaats in de 2de klasse, B2 ongeslagen kampioen, B 3 kampioen, beide door veelbelovend spel. De Jun. B 4 speelden in de sterkste afdeling van spelertjes van 12 jaar tegen de hoogste elftallen van alle grote Amsterdamse verenigingen. Na de jeugd van de semi-profclubs sloegen wij een prima figuur tussen de Jun. van de amateurverenigingen. Als wij deze jongens kunnen binden, wordt dat groepje veelbelovend voor de toekomst. Een uiterst belangrijke taak, Jeugdcommissie! De Jun. B5 startten slecht, doch herstelden zich zo goed, dat een beslissingswedstrijd noodzakelijk werd. Die werd, enigszins gelukkig, met 1-0 gewonnen, zodat dit elftal de derde jeugdkampioen werd. Ook hier prima spel. Op dringend verzoek van de A.V„B. schreven wij voor 2 Jun» B teams in voor de Zaterdagmiddagcompetitie. A.F.C, was praktisch de enige vereniging, die de Bond in haar wensen enigszins tegemoet wilde komen. Daardoor was de competitie voor B 6 en 7 zeer onaantrekkelijk! B 6 speelde desondanks vele aardige wedstrijden. Het eindresultaat is bevredigend. B 7 moest, door veelvuldig wegblijven van spelers in Maart uit de competitie genomen v/orden. De organisatie van de A.V.B. was uiterst teleurstellend: B 6 speelde eind Juni de laatste wedstrijd! Al met al een experiment, dat door de A.F.C, alleen bij volledige omme zwaai van een gehele leeftijdsgroep naar wedstrijden op Zaterdag nog maals overgenomen zal worden. In tournooien waren wij aanvankelijk weinig succesvol. A 1 en B 1 behaalden beide de vijfde plaats van zes deelnemers in het A.F.C.-tournooiprima door de Jeugdcommissie op 19 April 1959 georga niseerd. A 1 werd zesde van de negen elftallen bij Robur et Velocitas, B 1 werd tweede in het tournooi van Quick (H.), achter H.B.S., terwijl B 1 bij het Spartaan-Los-tournooi met matige resultaten, dus zonder prijs, thuiskwam. De Jun. A 1 speelden dit jaar niet mee in het Blauw Wit-Internationale JeugdtournooiDe spelers werden als gasten van BI.Wit uitgenodigd. De Jun. B 1,2,4 en 5 speelden mee in het grote A.V.B.-Tournooi. Op de eerste dag werden 3 1 en 5 door 1 overwinning en 1 nederlaag uitgeschakeld. B 2 werd in haar afdeling van 16 elftallen na vier gelijke spelen en 4 gewonnen strafschoppen-beslissingen winnaar, terwijl B 4 het goede spelpeil bevestigde door eerste te worden na vier ruime overwinningen. Een leuk besluit van de competitie 1958/59! Dat goede besluit hadden ook de welpen. Na een spannende competitie in de "dierenafdeling" werden de Bavianen kampioen. Ouders en spelers waren weer enthousiast over deze wedstrijdenreeks. Tegen H.P.C, werd door ons eerste welpenelftal in September verloren, doch in April wonnen onze drie sterkste elftallen in Haarlem alle drie de wedstrijden. Het sterkste welpenelftal speelde prima in het "Alles op één kaart tournooi" bij V.V.A. Na spannende en goede wedstrijden werden de eerste drie van de twaalf clubs: BI. Y/it, Ajax, A.F.C. Andere, goed-georganiseerde Jeugdcommissie initiatieven waren: 6.12.58 de Kienmiddag voor de Jeugd, waarbij plm. 170 jongens bezit namen van ons Clubhuis en velen met prachtige prijzen naar huis gegaan zijn; 6.5.59 de lezing voor Ouders door de Heer F.J. van Veen. Hulde willen wij brengen aan de vele medewerkers van de Jeugdcommissie, t.w. de Heren Jeugdleiders, de welpenscheidsrechters, alsmede de vele Senioren, die de Jeugd trainden, t.w. de Heren Bonkink, Gerrits, Wildeboer en Boskamp, de laatste met veel steun van een groot aantal andere actieve voetballers. Hartelijk dank, mijne Heren, voor Uw werk en wij hopen, dat U ook volgend jaar van de partij zult zijn. Het einde van dit Jaarverslag nadert. Onderstaand laat ik thans de standen van de diverse elftallen volgen.

Jaarverslagen | 1959 | | pagina 9