De elftallen 6 en 7 speelden met afwisselend succes en nemen een bevredigende plaats op de ranglijst in. Het Zaterdagmiddagelftal werd ons tweede kampioenselftal. Dit is een elftal, bestaande uit een aantal oudere spelers, dat inmiddels meer een vriendenclubje is geworden. Deze spelers zien ook nog kans een opgelopen achterstand in winst om te zetten. Een prima mentaliteit. Niet iedere A.F.C.-er ziet het belang van dit kampioenschap voor de A.F.C, helaas, doch als t.z.t. de competitie van de Zondag naar de Zaterdag verschoven zou worden, tengevolge van de invoering van de zgn. Engelse Zaterdag in Nederland, is het wel degelijk van belang, dat de A.F.C, reeds zo hoog mogelijk is ingedeeld. Zoals reeds gememoreerd, werd de A.R.OoL.-beker verspeeld op de Zondagen 25 Augustus en 1 September 1957. De eerste dag hebben wij de volgende wedstrijden gezien: Zeeburgia-A.F.C. 2-0; H.F.C-Quick (H) 1-1, H.F.C, wint na strafschoppen; H.B.S.-D.W.V. 1-0 en Robur et Velocitas-Frisia 4-2. De tweede dag werden de volgende wedstrijden na loting vastgesteld: Zeeburgia-H.B.S. 1-2; H.F.C.-Robur et Velocitas 4-2, zodat in de finale H.F.C, en H.B.S. elkaar moesten bekampen. Door met 3-1 over H.B.S. te zegevieren, nam H.F.C, voor één jaar de beker mee naar Haarlem. Op de tweede A.R.O.L.-dag werd de pauze opgevuld met een judo-demonstratie, hetgeen bij het publikek zeer in de smaak viel. Helaas werd ook dit jaar én door publiek én door de pers weinig of geen aandacht aan ons tournooi geschonken, zodat, zoals ons reeds vorig jaar was gebleken, wij op een financieel succes bij deze wedstrijden niet meer behoeven te rekenen. De pers besteedde daarentegen heel wat meer aandacht aan onze afgebrande tribune, maar dit was danook een sensatie van de eerste orde, die wij op het voetbal veld helaas niet meer kunnen brengen... Aan tournooien werd door ons eerste elftal nog meegedaan bij o.a. de Spartaan en Frisia (Leeuwarden) en door ons tweede elftal bij H.B.S. om de Zilveren Kraai. Beide elftallen echter zonder enig succes te boeken. Ook door de Veteranen werden, zoals gebruikelijk, v/eer vele wedstrij den gespeeld. Het belangrijkste evenement voor deze Heren was wel het door hen met veel succes georganiseerde Veteranentournooi op 17 en 18 Mei 1958. Deelnemende verenigingen waren: H.B.S., Kampong, Middel burg, U.D., V.O.W. en A.F.C.. U.D. was de overwinnaar van dit tournooi. Met een borrel op ons Clubhuis op Zaterdagavond en daarna het diner in Schiller, werd de Zondag ingegaan op niet nader omschreven wijze. De echte Zondag startte met een boottocht over de Amstel en een lunch op ons Clubhuis, waarna dit festijn met de finale werd besloten. Het gemiddelde resultaat van onze Junioren-elftallen ligt iets onder het streefgetal van onze Schakel-redacteur (1, Desondanks kan van een lichte vooruitgang gesproken worden, want het blijkt, dat de enige jaren geleden geplande opbouw prestatieverhoging in de toekomst tot de mogelijkheden maakt. Door de maximum-capaciteit van onze velden op Zaterdagmiddag volledig te benutten, kunnen wij 10 welpenteams, van 15 roulerende spelers, aan de zgn. dierencompetitie laten deelnemen Uiteraard dient bij de overgang van deze 15o welpen naar onze Junioren (en ook in hun latere overgang naar ia hogere leeftijdgroepen) streng geselecteerd te worden, daar wij voor de Zondagcompetities slechts beperkte speelmogelijkneden hebben. De jongens hebben echter gedurende enige tijd de mogelijkheid gekregen iets van het voetbalspel te leren. Is dit niet gelukt, dan dient de selectie om ons voor overbevolking tw behoeden. Het zal U duidelijk zijn, dat onze Junioren A-elftaixcn hiervan nog niet geprofiteerd hebben. Beide elftallen leden meer nederlagen dan dat zij successen boekten, doch de Junioren B 1 behaalden dit jaar (weliswaar uitkomende wn de tweede klasse i.p.v. de eerste klasse) het kampioenschap met iets beter spel dan wij het vorige seizoen van dit elftal gewend v/aren. Het was onze enige jeugdkampioen, doch ook over het spel van de Junioren B 2 zijn v/ij zeer tevreden. Het had een slechte start, doch toen hal\rerwege het elftal meer constant opgesteld kon v/orden, trad een grote verbetering op, en werden vele overwinningen geboekt. De Junioren B3, evenals A2 en B6 roulerende elftallen, kwamen met overwegend negatieve uitslagen thuis. De Junioren B4 (het eerste elftal van 12 jaar), speelden tegen de overeenkomstige teams van de sterkste Amsterdamse verenigingen: Ajax, Blauw Wit, D.W.S., etc. -7-

Jaarverslagen | 1958 | | pagina 7