En nu ons technische verslag: Ons eerste elftal heeft ons het afgelopen seizoen heel wat meer vreugde bezorgd dan het voorgaande jaar. Het eerste elftal startte met een vrije Zondag op de eerste competitiedag in onze afdeling, waarna de uitwedstrijd tegen Holland een letterlijke koude douche werd. Het weer was slecht, maar tijdens de wedstrijd werd het veld in enkele minuten tij ds tijdens een stortbui volkomen onder water gezet. Daar A.E.C.-ers niet zoveel water kunnen verdragen, verloren wij met 3-0. Vrij lange slecht-weer-perioden onderbraken de wedstrijdenreeks. Bijzondere wedstrijden waren: de Spartaan-A.E.C. (1-1), ongetwijfeld de beste wedstrijd van dit seizoen van ons eerste, de returnmatch tegen de Spartaan (de latere kampioen), waarin wij frank en vrij spelend met 1-0 wonnen. Tegen V.V.A. uit stonden wij 8 minuten voor het einde nog met 1-0 achter en wonnen uiteindelijk met 3-1. Ook onze thuiswedstrijd tegen V.V.B. $4-1) was van goed gehalte. De volle winst van 4 punten uit beide wedstrijden behaalden wij tegen H.B.C, en Rapiditas, welke laatste vereniging, na vorig jaar uit de eerste klasse verdwenen te zijn, degradeerde naar de derde klasse. 3 punten verkregen v/ij tegen kampioen de Spartaan. Slechts 1 punt kwam voor ons uit de beide wedstrijden tegen Baarn en Holland, terwijl wij de winst eerlijk deelden met de overige tegenstanders. Met de vierde plaats (25 punten uit 22 wedstrijden) is xx een belangrijke verbetering vergeleken bij het seizoen 1956/57 bereikt. Met plezier gewagen wij van het succesvolle seizoen van ons tweede elftal. Na ruim dertig jaar de eer aan andere verenigingen gelaten te hebben, werd dan eindelijk v/eer een kampioenschap door A.E.C. 2 behaald. In die tijd daalden wij van de reserve eerste klasse K.N.V.B. af naar de reserve derde klasse. Maar dit seizoen werd, onder de bezielende leiding van ons Erelid Jb van Nek, in nauwe samenwerking met de Elftalcornmissie, trainer, captain Akkerman en "mental-trainine-- home Leeser" het kampioenschap bereikt. Niet immer werd er goed gee^ speeld. Vooral tegen het einde van het seizoen dreigden ons dezelfde tegenslagen als de laatste twee seizoenen (n.1. verslapping en ver zwakking) ons de erepalm te ontnemen. Via een prachtige" beslissings wedstrijd tegen N.E.C. 2 bereikten wij echter het kampioenschap. De eerste promotiewedstrijd, uit tegen D.E.M. 2, werd" op 2e Pinkster dag gespeeld en het resultaat was 4-4, waarmede wij alleszins tevreden mochten zijn, gezien het vertoonde spel. 1 Juni was de returnwedstrijd op ons veld. Helaas werd deze wedstrijd met 3-1 verloren. Wij moeten echter, hoe spijtig overigens ook, zeggen dat onze tegenstanders de overwinning ten volle verdienden. Heel erg jammer, ook voor de grote inspanning die Jb van Nek, trainer en Elftalcornmissie zich getroost hebben. Rest ons te hopen, dat ons tweede volgend jaar terugkomt. In de schaduw van dit succesvolle elftal speelde het derde een bevre digend seizoen. Tot halverwege de competitie waren wij reële kansheb bers voor het karapioenschap. Toen werd door de E.C. natuurlijk volledig op één kaart, het kampioenschap van het tweede, gespeeld, met op de achtergrond de consolidatie van de positie van het vierde elftal. Het derde heeft de A.E.C.-kleuren echter op alleszins bevredigende wijze verdedigd, hetgeen van het vierde elftal slechts voor het tweede gedeelte van de competitie gezegd mag worden. Het vierde startte n.1. zeer slecht en stond op de helft van het seizoen vele punten achter op Zaandijk 3, dat echter, door enkele goede wedstrijden in wènstüunten om te zetten, werd ingehaald. Op het moment, dat wij dit verslag schrijven r;o5 Juni 1958), is de strijd in deze afdeling nog niet uitgestreden en is de stand onder aan de ranglijst als volgt: A.E.C. 4 19 wedstrijden 13 punten, Z.S.G.0. 3 18 12 Zaandijk 3 17 12 Zaandijk komt nog ui^t (op haar eigen terrein) tegen D.C.G.3, Z.S.G-.0.3 en A.E.C. 4, terwijl Z.S.G-.O. 3 bovendien nog tegen de kampioenen van deze afdeling, D.W.S. 4 moeten spelen. Wij spelen onze wedstrijd als laatste tegenstander van Zaandijk, hetgeen beslist niet eerder dan 14 of 15 Juni vastgesteld zal worden. Hopelijk weet ons vierde het degradatiespook nog te ontlopen. Het vijfde elftal, een tijdlang een ernstige kampioenspretendent in de reserve tweede klasse van de K.N.V.B., Afdeling Amsterdam, verspeelde de kans tegen het einde van het seizoen, mede tengevolge van de vele afschrijvingen. Er zijn nog altijd spelers, die dit onsympathieke gedoe maar niet kunnen laten. Zij beseffen blijkbaar niet, dat zij 'kws. hun medespelers en de A.E.C, duperen. -6-

Jaarverslagen | 1958 | | pagina 6