1 JAARVERSLAG- VAN DE AM8TERDAM3CHE POOTBALL CLUB OVER HM v |E!ZOEN_1957/1958.. Mijne Heren, Het is mij een eer U hierbij het drieenzestigste jaarverslag van onze vereniging te mogen aanbieden. Ik stel U voor,in tegenstelling tot het gebruikelijke, de technische kant nog even te laten rusten en het jaarverslag dit keer te doen aanvangen met ons verenigingsleven, aan gezien op het moment, dat ik dit jaarverslag schrijf, tweede helft Mei, nog volop gevoetbald wordt, tengevolge van de vele afkeuringen tijdens de competitie. Het schijnt een onmogelijkheid te zijn in onze vereniging, het verenigingsjaar af te sluiten zonder te moeten vermelden, het verlies van e"é"n of meer van onze leden. Natuurlijk ligt dit voor de hand gezien het feit, dat onze A.P.C, reeds meer dan 63 jaar bestaat en wij ons over zo'n groot aantal oudere,trouwe leden kunnen verheugen. In het afgelopen verenigingsjaar ontvielen ons dan ook wederom een aantal van deze getrou wen. Op 28 December 1957 kreeg de A.P.C, een gevoelige klap te incasseren door het overlijden van onze bekwame Penningmeester lou Woudstra. Op een gezellig familiefeestje te Baarn trof de Familie Woudstra deze harde slag. Met grote dankbaarheid denken wij aan het vele werk, in vroeger jaren als speler en later als oommissie-bestuurslid, in het belang van onze vereni ging door hem ve#Icht. Welk een plaats hij in ons verenigingsleven innam, werd bewezen door de wel uitzonderlijk grote belangstelling op 2 Januari 1958 bij zijn begrafenis. Nog geen maand later, op 21 Januari 1958, ontviel ons Aad van Wijlen, die reeds lang voor een ernstige kwaal gene zing in Zwitserland zocht. Hij was geen op de voorgrond tredende figuur, noch als speler, noch als functionaris, maar nochtans een lid, waar nimmer een vergeefs beroep op werd gedaan. 8 Februari 1958 overleed onze hoofdcontroleur Dirk de Jong, die lange jaren bij de controle bij thuis wedstrijden van ons eerste elftal de leiding had. De man, die toen het betaalde voetbal in ons land werd ingevoerd en A.P.C, amateuristisch bleef en daardoor de publieke belangstelling verminderde, het Bestuur mededeelde, dat wij op zijn steun konden blijven rekenen, doch vanaf dat moment geheel belangeloos. En op 19 Maart j.1. werd ons het verschei den medegedeeld van Bas Jungerius. Hij was geen op de voorgrond tredende man, was niet mager in zijn critiek, maar had de laatste jaren zijn hart verpand aan het Zaterdagmiddagelftal. Hij was een eerlijke kerel en een goed A.P.C.-er. Zij Allen Rusten In Vrede. De A.P.C.-familie breidde zich ook weer verder uit, door ver lovingen, huwelijken, of geboorten, echter te veel om ieder afzonderlijk te noemen. Twee uitzonderingen door het noemen van namen moeten wij echter maken en wel bij de tachtigste verjaardag op 8 Maart j.lc van de enige nog in leven zijnde oprichter van de A.P.C., de Heer P. van Vliet en van de Heer en Mevrouw E. Cornelissen, die op 19 April 1958 hun goeden brui- i loft vierden. Zij leven nog lang in goede gezondheid. Op de Algemene Vergadering van. 27 Juni 1957 werden de scheiden de Bestuursleden G.Th. van Nigtevegt en M. de Bruin Mzn resp. tot Erelid en Lid van Verdienste benoemd en werd het Bestuur gecompleteerd door de leden H.W. van Teunenbroek en L.J. Volkers Jr. Na de A.R.0oL.,op 25 Augustus en 1 September 1957 gehouden, waarop wij bij het technische gedeelte van stit jaarverslag nog terugkomen, brak 's avonds ©12 uur op 1 September brand uit in onze overdekte tribune. Slechts een klein groepje A.F.C.-ers was aanwezig genietend van een kopje koffie. Binnen luttele seconden drong het tot ons door, dat onze overdekte verloren was. Ook de Brandweer kon hier niets meer uitrichten. Honderden mensen volgden de brand vanaf de staantribune o Reeds de volgende dag, na vrijgave door de Recherche, werd door het Bestuur de na. nodige maatregelen getroffen, zoals het laten opruimen van de verkoolde resten, het aanschaf fen van een nieuwe maaimachine, het opknappen van het terrein, alsmede het houden van besprekingen met Assuradeuren. De assurantie-vakman in ons Bestuur, de Heer Elserman, heeft de schade op voortreffelijke wijze voor A.P.C, geregeld, zodat een bedrag van circa P. 72.000,door Assuradeuren voor de geleden schade aan ons werd uitgekeerd. In de afgelopen maanden werden diverse besprekingen door het Bestuur gevoerd met diverse Firma's omtrent de bouw van een nieuwe verplaatsbare overdekte tribune. Verplaats baar met het oog op de t.z.t. noodzakelijke verhuizing van onze terreinen, tengevolge van de uitbreiding van de stad Amsterdam. -2-

Jaarverslagen | 1958 | | pagina 2