- 4 - Hoeveel zorgen deze mensen zich hebben gemaakt, of zij wel financieel zouden uitkomen en dan. zo weinig steun van de leden! 'Een paar weken slechts voor de feestavond kwam helaas het alarmerende bericht dat het cabaretgezelschap, dat het vorige jaar zo'n groot succes oogstte, plot seling verhinderd was voor ons op te treden,daar "De Wijze Narren" de premiere van het nieuw in te studeren stuk op een later tijdstip diende te vallen i.v.m. diverse tegenslagen. Gelukkig wist de P. P.C. nog een toneelgezelschap te engageren, zodat de feestavond te elfder ure toch nog kon plaatsvinden. Op 4 Mei j.1., n.b. op Zaterdagmiddag als toch iedereen praktisch gele genheid heeft te komen, schaarden zich slechts een zestigtal leden rond ons monument op ons terrein om de herdenkingsrede van onze Voorzitter ter nagedachtenis van de oorlogsslachtoffers, gevallen in de oorlog 1940-1945, te beluisteren. Aan het slot werd door de Heer Kappelhoff een bloemstuk bij het monument gelegd namens de A.?.C, hetgeen eveneens ge schiedde door de Heer Woudstra namens de A.C.C. Na afloop ging een ieder zijns weegs. Op 11 Mei 1957 vonden, evenals andere jaren, de finales van de Schoolwed- strijden op onze terreinen plaats. Het is altijd gezellig druk op deze dag. Oude bekenden ontmoet men dan op ons veld, terwijl voorts de aan hangers en -tjes van de diverse scholen hun favorieten met hun vel aanmoedigen. 25 Mei werd de auto- en scooterrallye gehouden met een record aantal deelnemers, n.1. 25 stuks. Het was niet alleen een heel prettige, doch bovendien een voortreffelijk georganiseerdeDe P. P.C. kon bovendien een aardig sommetje aan de Penningmeester afdragen. Op 26 Mei vond op ons terrein de interland Korfbalwedstrijd plaats tussen Nederland en België. Holland won deze aardige en snelle wedstrijd met 8-3. Ons terrein was aardig bezet. De eindstanden in de competities van de diverse elftallen werden inmid dels in de Juni 1957-Schakel opgenomen, zodat wij U kortheidshalve naar onze onvolprezen Schakel verwijzen. Het tweede elftal eindigde op de achtste plaats. Enkele wedstrijden wer den door dit elftal onnodig verloren. Met wat meer wil om een wedstrijd te winnen zouden wij beslist hogere ogen gegooid hebben. Het derde, op de negende plaats, is eigenlijk van hetzelfde laken een pak. Ook hier ont brak het nog wel eens aan de absolute wil om te winnen. En nu het vierde elftal. Het is gelukkig de dans weer ontsprongen, maar het scheelde niet veel of dit elftal was gedegradeerd. De op één na laatste wedstrijd, thuis tegen V.V.A. 4, werd met 2-1 gewonnen en daarmede was dit jaar ons vierde elftal weer veilig. Ze hadden misschien de zwaarste afdeling van onze reserve-elftallen, maar geknokt is er ook niet altijd voor. Het vijfde elftal, waarvan wij gehoopt en verwacht hadden, dat het het verloren terrein, de reserve eerste klasse A.V.B., wederom zou terugwin nen, is met geslaagd. Een tijd lang leek het er op, dat op het kampioen schap zou worden afgegaan, doch enkele ongelukkige wedstrijden en de kans was verkeken. Het zesde eindigde op de zesde plaats en het zevende even eens op de zesde plaats. Het aantal deelnemende elftallen in deze afde lingen bedroeg echter respectievelijk 8 en 7 verenigingen. Onze jeugdelftallen zijn dit seizoen, over het algemeen genomen, niet zo goed uit de bus gekomen. Voor de Junioren A-elftallen geldt echter als excuus, dat m het begin van het seizoen door de elftalcommissie een be roep moest worden gedaan op de sterkste Junioren om te spelen voor één van de K.N.V.B.-elftallen, terwijl, nadat de Junioren A1 (en dus ook 2) enige tijdm de sterkst-mogelijke opstelling waren opgetreden, in de loop van het seizoen 1956/57 wederom enkele Junioren in het eerste en vierde Senioren-elftal meespeelden. Het danig verzwakte Junioren A1 werd dan ook na één van de onderste plaatsen in de v<5o"r-competitie verkregen te hebben' m de na-competitie in de zgn B-afdeling ingedeeld, waarin het elftal wel een iets beter, doch geen goed resultaat bereikte. Junioren A2 werd door de opschuivingen sterk benadeeld en kon het bijna niet tot behoorliike resultaten brengen. Vooral aan het einde van het seizoen werden vele zware nederlagen geleden. Junioren B1 speelden een vrij zwak seizoen en eindigden (voor hun leef tijdsklasse in de hoogste afdeling) in de onderste regionen, ver ondlr de jeugdteams van de semi-profclubs, doch temidden van die der amateu?cïïbs Junioren B2 was ons zwakste jeugdelf tal in het begin van het^eizoen doch wist zich later toch kranig te herstellen. seizoen, üoch 0/ o

Jaarverslagen | 1957 | | pagina 5