-wedstrijden gesignaleerd, evenals Bondsbestuursleden, terwijl ons bekend is, dat zij/f "aanhangers" van het amateurisme zijn. Jammer dat dergelijke personen het niet kunnen opbrengen op zulke dagen bij de A.F.C, aanwezig te zijn en daardoor meehelpen een sfeer te scheppen, die voor ons A.R.O.L.- tournooi zo noodzakelijk is om het te doen slagen. Voor de Jeugd werd, evenals vorige jaren wederom door de Jeugdcommissie op 15 December 1956 een bijzonder geslaagde Kienmiddag georganiseerd. Op deze Zaterdagmiddag was de opkomst groter dan ooit te voren, n.l0 167 jeugdle den waren aanwezig. Gewoonte getrouw was ook deze Kienmiddag keurig geor ganiseerd door de Jeugdcommissie. Daarentegen kwam het ons voor, dat de Kienavond voor de Senioren veel min der bezocht werd dan voorgaande jaren. Niettemin was het een geslaagd fes- tijnf de Heren Jan Snelleman, Jan Suurbeek en Hans Schonneveldé fungeerden als kiener^y^r waren zeer goede prijzen en bovendien kon de Clubavond commissie na afloop nog een bedrag van F. 60,- aan het Trainingsfonds af dragen. Het was dan ook volkomen juist, dat Vice-Voorzitter Max de Bruin, die onze Voorzitter wegens afwezigheid verving, met een hartelijk speechje de Clubavondcommissie voor deze avond bedankte. Op 18 November 1956 organiseerde de A.F.C, in de rust van de wedstrijd A.F.C.-Holland een collecte ten bate van de Hongaarse vluchtelingen. Wij konden aan het Nederlandse Rode Kruis een bedrag van F. 756,06 afdragen. Natuurlijk werd op Nieuwjaarsdag de traditionele Reunie gehouden. Thomas Vaer (Willem van der Marel) en Tony a Cohen (als Pieternel) brachten de Nieuwjaarswensen, geschreven door Jaap a Cohen. Meer dan prima geschreven e en bovendien verraste Jaap ons weer met enkele nieuwe A.F.C.-schlagers. Ook op deze middag en avond waren weer 'minder leden aanwezig dan te doen ge bruikelijk. Op deze eerste dag van het jaar bleef men zeer laat bijeen, maar men was dan ook vroeg naar bed gegaan de vorige nacht. Het was een goed begin in dit nieuwe jaar, hetgeen wij vooral aan genoemd trio danken, #W iretgooB Max de Bruin in zijn NieuwjaarsspeechyOok niet onder stoelen of banken stak. Op 7 Januari 1957 brachten wij onze Clubavond weer terug in het Olympisch Stadion. Over de Heer Havelaar waren zovele leden niet te spreken, terwijl het meubilair ook veel te wensen overliet, dat het Bestuur zich genood zaakt zag wederom bij de Heer Hein aan te kloppen. Natuurlijk zijn er vele leden, die het met deze keuze ook niet eens zijn (biljarten kan men hier praktisch niet), doch bovendien is het zeer moeilijk een voor de A.F.C, geschikte gelegenheid op Maandagavond te vinden, waar wij tevens voor onze jeugdleden "iets" kunnen doen. Niettemin blijft het Bestuur hierop attent. 17 Januari j.1. vierden wij onze Oudejaarsavond in nieuwe stijl. De Pers en Propaganda-Commissie had zich beijverd ons Clubhuis zo gezellig mogelijk aan te kleden, door b.v. op elk tafeltje een vaasje bloemen te plaatsen. Dolf Frisch trad op als goochelaar en een bandje trachtte een beetje sfeer te scheppen. Helaas kwam er slechts een handjevol leden die avond. Erg sneu voor de Pers- en Propaganda-Commissie, die zich voor deze avond zoveel moeite had gegeven. Wat is dit toch een seizoen geweest van slecht bezochte W traditionele feestavonden de A.F.C. Als men hieromtrent andere, respectie velijk nieuwere ideeën heeft, laat men zich dan met het Bestuur of de be treffende Commissies in verbinding stellen, dan weten wij tevens wat er in de vereniging leeft. Deze weinige belangstelling is zeer deprimerend voor de organisatoren. Op 18 Januari 1957 hadden zich een zestigtal leden aan het 62ste Reunisten diner geschaard, hetgeen dit jaar wel enigszins overschaduwd was door het f juist enkele dagen tevoren verscheiden van onze goede Ben Smits. De E Nobelprijs werd dit jaar uitgereikt na een zeer lange uiul'gujjuL-frc tafel en Speech/van Voorzitter KappelhoffCaan Ben Bonkink en Dick Disselkoen. Onge- spa^u^, tv{±iïel& kwam deze onderscheiding deze beide Heren toe. Zoals U weet heeft t+l^h Bonkink een gedeelte van onze jeugdleden en Disselkoen onze Senioren geheel ^**^-y belangeloos getraind. Op dit laatste komen wij elders in dit jaarverslag nog terug. Een oorverdovend applaus van de disgenoten bewees wel, dat men het met de keuze betreffende de Nobelprijs met het Bestuur volkomen eens was. Uiteraard bleef men tot diep in de nacht bijeen. Op Zaterdag-middag, 23 Februari 1957 hielden de Heren Leo Hom en Dick Disselkoen een zeer interessante lezing voor de jeugd. Beide Heren beschik ken over een boeiende verteltrant, maar helaas schitterden de oudere Junio ren door afwezigheid. De Junioren B en Welpen genoten echter volop van de lezingen, die zeker, eventueel met ts film, nog eens herheffd zullen worden. 16 Maart 1957: de jaarlijkse Feestavond in het Minerva-Paviljoen. Deze feestavond mocht zich slechts verheugen in het bezoek van 218 bezoekers, leden, introducé's en hun Dames inbegrepen. De arme P. P.C. heeft er weken aan gewerkt om er toch maar vooral voor te zorgen, dat deze avond zou slagen.

Jaarverslagen | 1957 | | pagina 4