- 13 - Op 4 Mei 1955 herdachten wij bij ons Monument op ons terrein de Oorlogsslachtoffers. Wel zelden zijn zoveel leden bij deze plechtigheid aanwezig geweest. Zoals onze Voorzitter dit ook in zijn rede memoreerde, zal het feit, dat wij thans het tienjarig Bevrijdingsfeest herdenken, hieraan niet vreemd zijn. Niettemin was het goed te constateren, dat vele leden onze door geweld over leden A.F.C.-ers nog niet vergeten waren. De Afdeling Amsterdam van de Kali.V.B. herdacht op 18 September 1954 haar zestigjarig bestaan wat door receptie en festivi teiten gevierd werd. Onze Voorzitter had een belangrijk aandeel in de voorbereiding van deze herdenking alsmede bij .de uitvoering hiervan. Ook dit jaar werd door de onderscheidene Commissies be langrijk werk voor de A.P.C, verricht. De Efltalcommissie had een uitzonderlijk moeilijk jaar, mede door hetgeen wij aan het be,p;in van dit Jaarverslag reeds releveerden. Ook de Subcommissies, wij be doelen de Oommissies voor het. vijfde, zesde, zevende en Zaterdagmiddag- elftal, alsmede voor de Jeugdelftallen,hadden een zware taak. Immers door het wegvallen van een sroot aantal spelers voor de eerste vier elftallen, om welke reden dan ook, ondervonden zii de terg^slag daar zij van zelfsprekend hierdoor ook een belangrijkVspelers moesten af staan en zelfs enkele spelers uit de Jeugd werden gerequireerd. Na tuurlijk beinvloedde dit ook de resultaten van de lagere elftallen, doch, indien de jonge mensen zich v/at meer opofferingen hadden vallen getroosten, hadden deze tegenslagen belangrijk genivelleerd kunnen worden. De Enquêtecommissie is weer zeer veel op stap geweest, natuurlijk in de goede zin van het woord. Vele aanmeldingen als lid en donateur werden door hen behandeld en de nieuwe leden resp. dona teurs die U in de loop van het jaar in het Bulletin vermeld hebt ge zien, zijn slechts een gedeeltelijk resultaat van hun arbeid. Helaas moeten door hen n.1. ook wel eens aanmeldingen als lid worden afgewe zen. Biervan ziet U niets, doch ook hieraan besteed de Commissie veel en serieus aandacht. De boeken van de A.F.C, werden vanzelfsprekend door de Kas- commissie nauwkeurig gecontroleerd, waarvan U het resultaat in de loop van deze vergadering wel zult vernemen. De besprekingen van de Pers- en Propagandacommissie hadden voor het merendeel ten doel de clubkas te stijven; ondanks de vele.* aandacht, welke de leden aan dit doel wijdden, gelukte het tot dus verre nauwelijks enig tastbaar resultaat te bereiken. Van de aangesne den objecten noemen wij: De vitrinereclame in ons Clubhuis, de luid sprekerreclame, epn. scoringbord met klok, het programma op de Amster damse voetbalvelden, het raambiljet en de advertentiecampagne in het Bulletin, terwijl natuurlijk ook de "Schakel" met alles wat hieraan vastzit onder deze Commissie resorteert. Door allerlei omstandigheden, b.v. de veranderde voetbalstructuur, alsmede daardoor indirect de

Jaarverslagen | 1955 | | pagina 14