- 4 - A.F.C, niet, om te pas of te onpas eritiek op het beleid te leveren of ons Clublied aan te heffen. Wij behoeven mensen, die in de A.F.C, bereid zijn te werken en niet alleen in naam een functie wensen. Daaraan heeft het/het afge-/<n lopen Jaar nog al eens ontbroken. Als Secretaris kan men dit misschien nog wel het beste beoordelen. Een uitzondering wil ik hier zeker maken voor de Jeugscommissie, die zeer zeker wederom hard gewerkt heeft en meer in het bij- ^zonder de Heer v/d Hurk, die ik hier als voorbeeld/zou willen stellen. Natuur lijk zijn door het Bestuur fouten gemaakt. Hij die niet v/erkt, maakt ze niet. ^-•Maar laten wij die op prettige wijze aan de functionnarissen onder het oog brengen en niet op de wijze, zoals enkele leden gemeend hebben dit te moeten doen. Ook van onze spelers mochten wij weinig medewerking ontvangen. De competitie was eind Maart afgelopen en werd uitsluitend aan de zomersporten gedacht. Be grijpelijk, ik ben zelf ook voorstander van het beoefenen van zomersporten, alsmede van de instelling van het gesloten voetbalseizoen, doch laten wij dit niet overdrijven, want de zomersporten sluiten eerst eind Augustus, dikwijls eerst September, dus ruim 5 maanden* Wanneer zouden wij dan onze voorbereidingen voor de komende competitie moeten treffen? Zelfs op vrije Zondagen tijdens deze competitie, als de aanvoerder mij vroeg een wedstrijd te arrangeren, konden wij met bidden en smeken de wedstrijd die «gezocht»' was, laten doorgaan. Qe Heren wilden als sluitstuk V uitstapje maken in de provincie en een gehele dag met elkaar weg zijn. Hetgeen geschiedde. Het heeft Helmond veel geld gekost, doch de speèers waarvoor het bedoeld was, wensten niet te spelen. Zo heeft het Bestuur de afgelopen maanden ingeschreven in de zgn. Na-oompetitie, uitsluitend om jonge spelers en junioren, die volgend jaar senior worden, vast met de veel zwaardere wedstrijden vertrouwd te doen raken» Wedstrijden tegen Amsterdamse Tweedeklassers, waarbij vooruit bericht werd, dat wij in deze tijd zeer moeilijk een elftal op de been konden brengen, doch dat wij gaarne jonge mensen wilden proberen, natuurlijk hebben deze jongens vermom t b.v. 5-0 van tegenstanders, waarbij zeven eerste elftalspelers of meer waren opgesteld. Zelfs de commissies hadden geen belangstelling, laat staan de spelers. En laat men mij nu niet aankomen met het verhaaltje, dat de goede naam van de A.F.C, hiermede wordt geschaad. Bij deze wedstrijden komen geen 50 toeschouwers. Neen, meer wordt onze goede naam geschaad bij wedstrijden in de competitie als b.v. uit tegen V.V.A. Mijne Heren, U weet het allen, er wacht ons een zeer zwaar seizoen met zijn versterkte degradatie. Sr zal hard gewerkt moeten worden, Ik vond het mijn «icht U deze feiten onder het oog te brengen en op de ernst te wijzen. eronder volgt thans de eindstand van de competitie van ons eerste elftal; Baarn degradeerde na de beslissingswedstrijd Alcmaria Victrix-Baarn (3-2). Ons eerste elftal speelde in het afgelopen seizoen de volgende frifindly games: 2/9/5I in Ylaardingen tegen Fortuna, welke met 2-1 verloren werd. 2/12/51 thuis tegen de Spartaan, welke met J-O gewonnen werd. I7/2/52 thuis tegen Zeeburgia: gelijk met 2-2. I6/3/52 A.F.C.-D.F.C. 1-5; 27/4/52 A.F.C.-T.U.G. 2-5, terwijl op 4/5/52 ons kampioenselftal van 1946 tegen ons huidige elftal speelde. De oudjes wonnen mat 3-1. Op 11 /5/52 uit in Helmond tegen de club van die naam, welke met vele in vallers met 2-1 verloren werd. Terder tegen de Amsterdamsohe Tweedeklassers op avonden in de week, waarover ik reeds sprak en op 16/6/52 een wedstrijd in het Nederlagentournooi tegen Watergraafsmeer. Uitslag 1-1 en tot slot op Vrijdagavond 15 Juni in den Haag tegen Quick. Het elftal verloor met 5-2. Het tweede elftal, dat uitkwam in de Reserve Tweêde^ELasse A District I, begon abominabel slecht, doch toen op aandringenimae Elftalcommissie B hieraan meer aandacht besteed werd en enkele spelers uit hei? derde elftal Stormvogels 20 - 52 O.S.V. 20 - Lé Z.F.C. 20 - 30 A.F.C. 20 - 16 H.T.C. 20 - 27 Helder 20 - 14 West-Frisia 20 - 20 Alcmaria Yitetrix 20 - 16 V.V.A. 20 - 20 Baarn 20 - 13 H.F.C. 20 - 1^

Jaarverslagen | 1952 | | pagina 5