S9 Op Juli I95I verspeelde ons 6e elftal z?n kans om naar de Res. Tweede Klasse ■van de Afdeling Amsterdam van de K.N.Y.B, te promoveren door de wedstrijd te gen Amstelzwaluwen op het J.H.K.-terrein met 1-0 te verliezen. Ja, Mijne He ren, hoorde het goed, het was op 7 Juli I95I, gesloten seizoen zei U? Evenals ieder jaar, Ytrerd op 3 Augustus door het Bestuur onder de leiding van Joh. Wijnand een persconferentie belegd met het oog op de A.R.O.L.-beker-wed strijden. Hierbij was vrijwel de volledige Amsterdamse Sportpers aanwezig. 19 Augustus I95I werd de A.C.C, voor de vierde maal kampioen"van Nederland. Door de Heren waarschijnlijk geïnspireerd, volgde het Dames-elftal op 2 Sep tember I95I met hetzelfde resultaat. Ook de A.B.C, bleef niet achter en op 22 September promoveerde zij naar de Eerste Klasse Honkbal door een schitterende overwinning in de beslissingsïied- strijd op Ajax. Hoevele jaren "klopte de A.B.C, reeds aan de deur"van de hoog ste afdeling in de honkbalcompetitie? Al deze kampioenen zijn natuurlijk reeds lang gehuldigd en ik wens hen ook deze zomer weer heel veel succes. Zou er voor alle drie wederom een kampioenschap af kunnen? De zgn. September-vergadering werd ditmaal op 1 October in het Stadion gehou den, waar o.a. onze Penningmeester een zeer somber geluid voor de financiële gedeelten van-ons verenigingsleven liet horen. Op 20 November werd door een groot aantal vooraanstaande A.F.O.-ers een zgn. ^eilavond gehouden, met het doel, het woord zegt het al, te peilen of men/in/het WÊt algemeen eens was met het Bestuursbeleid. Hauber, Woudstra en van Teunen- broek werden door enkele leden van dictatoriale neigingen beticht, doch uit eindelijk schisnken de aanwezigen het Bestuur toch hun vertrouwen. 15 December I95I organiseerde onze Jeugdcommissie wederom een prima Kienmiddag voor de Jeugd, natuurlijk onder leiding van Jan WÊ2M3MK Snelleman, die dat als altijd weer voortreffeM.jk deed. Er werden door onze jongens weer prachtige prijzen meer naar huis genomen. Doch ook de Clubavondoommissie bleef niet achter en kwam met een record aantal bezoekers op 21 December 1951 met een Kienavond voor de Senioren uit de bus die klonk als een klok. Waar de Heren Jeugd- en Clubavondcommissieleden altijd die prachtigejprijzen vandaan toveren is mij een raadsel. Enfin, wij krijgen ze. Ook deze kienavond werd weer door Jan Snelleman geleid, ondanks het feit, dat hij ons altijd te pakken neemt (de laatste kaarten Heren), doet hij het prima en ik wens de A.F.C, danook nog vele prettige avonden onder de leiding van de tegenwoordige Clubavondcommissie toe, alhoewel ze onze Sluitingsavond op 31 Mei aardig door onze respectievelijke neuzen hebben geboord, ik stel hen der halve voor ons deze niet te onthouden, doch er reeds in September of October als een openingsavond mee voor de dag (of beter avond) te komen. ^Éituurlijk werd op 1 Januari I952 de traditionele Hieuw jaarsreunie in ons Clubhuis gehouden. Diverse oudere leden lieten verstek gaan. Hopenlijk was dit een toevalligheid en geven zij een volgend maal door hun aanwezigheid weer blijk nog met onze A.F.C, mee te leven. De Nieuwjaarswens van Thomas Yaer en Pieternel was als altijd in zeer goede handen bij Mevrouw a Cohen, Jaap a Cohen en Willem v/d Marel. Ook van dit drietal zou ik willen zeggen, laat de A.F.C, tot in lengte van jaren op mogen blijven rekenen. Zoals dit reeds zo menig jaar geschieddemoesten de zgnf six-wedstri jden, welke voor deze dag door het Bestuur waren vastgesteld, op advies van Siem de Waal met het oog op de slechte toestand van onze terreinen worden afgelast. 5 Januari 19J?2 werd in ons Clubhuis door de A.F.C, gebridged tegen Kennemer- land, A.F.C, won de uitgeloofde beker. De stemming was vanzelfsprekend prima* Onze Oudejaarsavond, 17 Januari, werd evenals voigi jaar bij van ïuyll ge vierd. Het was inderdaad niet met lange pijpen, doch wel met dames en met bridge-en klaverjaswedstrijden onder leiding van Siem de Waal. Middernacht werd door gongslag door 0* Y/D Heul aangekondigd ©n onze Yoorzitter hield zijn eerste speech in het zojuist begonnen nieuwe verenigingsjaar. Ons Jaardiner, 18 Januari 1952, werd dit jaar in het Appllopaviljoen gehouden. Ongeveer 60 leden zaten aan» De stemming was weer opperbest, terwijl in de loop van de avond Dr Hofstede tot Nobelprijswinnaar werd uitgeroepen. Dat het Bestuur met Dr Hofstede een goede keuze gedaan had en hiermede de instemming; van de leden had, bewees wel de grote ovatie, die de Heer Hofstede in ont vangst had te nemen. i -----

Jaarverslagen | 1952 | | pagina 10