aLgemene vepgaóeRinq met sfeeR ------------------- Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. xP> ?06")0 1 f 4 IET alle respect voor de uitstekende jaarverslagen van Arnold Eijsvogel en Arie Mets, voor de prima lei ding van onze oud-penningmeester en huidige prae- ses Arie Mets, voor de zeer goede notulen van Wim van Dijkhuizen: dit was de „algemene" van Dick Bessem. Het was vol in het clubhuis en inderdaad waren velen gekomen om de huldiging van Dick bij te wonen. Iedereen had haast om aan ,,punt 6" te komen, ook de Friese staart klok en de Friese stoelklok, de stijlvolle geschenken, welke een actieve commissie voor Dick gekocht had. Want die hingen achter een laken- (de klokken natuurlijk, niet de com missie, noch Dick) en begonnen al te slaan bij punt 2 van de agenda. Dat bedierf de verrassing een beetje, al zou ik er geen eed op willen doen, dat onze nieuwe Stadiondirecteur niet een tikje voorbereid was op het cadeau. Als je zulke klokken in je kamer hebt hangen, lijkt het mij wel een reden, om een beetje laat thuis te komen. Dan slaan ze niet zo véél. Kent U overigens al dat klokkenmopje, dat Elias in „Elsevier" lanceerde? Zegt de éne Koekoek uit de éne Koekoeksklok tegen de andere Koekoek uit de andere Koe koeksklok „U moet bepaald eens terugkomen, als het twaalf uur is. Dan kunnen we langer praten". In een voortreffelijke toespraak heeft Arie Mets de schei dende voorzitter toegesproken. „Jij hebt, Dick", aldus Arie „zoveel mensen in je leven toegesproken, dat je het misschien wel leuk vindt,, om nu óók eens toegesproken te worden". Arie ging Dick s loopbaan in de club na: van lid der feest commissie (het was de voortreffelijke mensenkenner Piet Vermeulen, die Dick ontdekte) tot 2de secretaris Toen Ie secretaris tot.1941. En inmiddels was Dick onze clubdich- ter maakte clubliederen op iedere „hit of the season", met als hoogtepunt ons eigen prachtige clublied, dat zijn intrede deed bij het 40-jarig bestaan. Foto Glaudemans HULDIGING DICK BESSEM - Onze scheidende voorzitter dankt voor de hem gebrachte hulde. „In 1941, in oorlogstijd", zo vervolgde onze voorzitter, „werd je voorzitter; in die moeilijke periode durfde jij de verantwoordelijkheid aan". Arie Mets releveerde de enorme moeilijkheden, die A.F.C, doorstond en die eigenlijk alleen Dick op te knappen kreeg, als het weer eens zo ver was, dat het een dubbeltje op z'n kant was of de toenmalige machthebbers hadden A.F.C, geschorst. De „prettige" reizen van Dick naar den Haag met de ruzie, die hij daar kreeo met de „gevolmachtigde voor de sport". „Dick, als je sprak, heb je steeds gesproken uit de grond van ,e hart En zo zijn ook de cadeaux uit het hart van A.t\C. gekomen Hieraan hebben de oudste leden geofferd en de jongste adspiranten De cadeaux zijn vergezeld van een album, waarin de visitekaartjes met handtekeningen van de talloos velen, die aan de cadeaux hebben bijgedragen." Het doek viel de prachtige ouderwetse klokken, die A.F.C, haar scheidende voorzitter D. J. Bessem aanbood, werden zichtbaar. Dick besloot Arie, „moge het fik-tak van deze klokken het symbool zijn en blijven van je warm- kloppende hart (Daverende ovaties). Na de in A.F.C, onmisbare „note gaie", een der leden die verhinderd was te komen liet door de voorzitter aan Dick Bessem een kruik Schiedam aanbieden nam Dick merk baar ontroerd, het woord. Hij bracht in herinnering hoe hij als kleine jongen al A.F.C.-supporter was, toen A.F.C nog speelde in Watergraafsmeer, niet kunnende denken, dat hij het nog eens tot de hoogste functies in de club zou brengen en zo gehuldigd zou worden „Daarom zal ik ook steeds A.F.C.'er blijven. Door de be palingen kan ik, nu ik directeur van het Stadion ben, qeen bestuurslid meer zijn. Maar ik kan clubman blijven en als erelid mag ik alle vergaderingen bijwonen. Hier is tot mijn vreugde aanwezig mijn voorganger Jan v. d. Berg Ook hij bleef zijn club trouw en als ik toevallig een rood-blauwe das draag, dan is hij al in zijn sas." (Hilariteit). „Ik blijf A.F.C, trouw", vervolgde Dick, die zich daarna met zeer gevoelige woorden tot het eerste elftal wendde en daarna over de jeugd sprak. „Als ik mijn opvolgers één raad mag geven: vergeet de jeugd niet Want in A F C geven wij de jongens iets mee, dat vóór hun hele leven klmen Z^' Ik U] de Jeu9deIftaIIen blijven Arie, jij bent nu mijn opvolger geworden. Besef, Arie, dat het een grote eer is, om A.F.C, te leiden handhaaf de grote naam, die onzie club beeft. Moeilijke tijden wachten je De voetbalwereld staat in vele opzichten op een keer punt. Je zult je aandacht gericht moeten houden op de wer kelijkheid, maar voor alles! handhaaf de sfeer en de stijl van A.F.C.!" Hierop werd Dick een ovatie gebracht spontaan stond men op en werd ons neen, Dick's clublied gezongen. Vervolgens sprak ons lid Harry Putter, voorzitter van de Afdeling Ams(:erdam. „Ik moet oppassen", aldus onze afdelingsvoorzitter niet een te rasecht A.F.C.-er te worden, want als voorzitter'van het afdelingsbestuur moet ik objectief blijven. Maar altijd treft mij' hier weer de grote onderlinge vriendschap, een vriendschap, die zo diep gaat, dat men slechts mededogen heeft voor wie faalden Vandaar ook de uiterst prettige en correcte toon, die hier tijdens de vergaderingen heerst. A.F.C, is een soort infectie en daarom, Dick, ga je ook met echt weg, je zoudt het niet eens kunnen. Het afdelings bestuur is je dankbaar voor alles, wat je voor het Amster damse voetbal deed. Naar A.F.C wordt nu eenmaal geke ken in Amsterdam en naar wat zij doet in het algemeen voetbalbelang. Putter besloot zijn rede met het aanbieden van het A.V B - herinneringsbord, waarop de inscriptie voorkomt „Voor be wezen diensten aan het Amsterdamse Voetbal". (Daverend applaus). Inderdaad: de huldiging van Dick Bessem was de hoofd schotel van deze „algemene". En toch schuilt er iets onbil- Iijks in, want dan zou men de jaarverslagen van secretaris en penningmeester als „hors d'oeuvre" moeten betitelen en dat gaat ook weer niet. Laat ons dan schrijven dat dit een wonderlijke maaltijd was met verschillende hoofdschotels Het verslag van Arnold Eijsvogel (het voorlezen alleen vergde 38 minuten rekent U nu zelf maar uit, hoeveel tijd

Jaarverslagen | 1947 | | pagina 2