i A.F.C. - 8 - Jaarverslag 1941/1942. De leden dezer commissie waren geregeld druk in de weer en hadden tal van moeilijkheden op te lossen; kritiek bleef hun niet bespaard, maar daarvoor moet men blijkbaar lid van een elftalcommissie zijn. De commissieleden, en met hen onze vereeniging, kunnen met de bereikte resultaten best tevreden zijn* De enquête-tommissie werkte voorbeeldig, serieus en veel; dit seizoen hebben Jan Walther en zijn mannen heel wat bezoeken moeten afsteken en Piet Buren, de secretaris, heeft zijn administratie best voor elkaar. De mooiste en dankbaarste taak heeft wel de jeugdcommissie en de wijze waarop deze commissie zonder iemand te kort te willen doen met Bé" Dorlas aan het hoofd, deze taak heeft vervuld, is boven alle lof verheven. Deze commissie wier leden zich met hart en ziel aan hun werk gegeven hebben, is er in ge slaagd de jongens te pakken en ik vind het dan ook niet te verwonderen, dat er den laatsten tijd werkelijk een groote toeloop van jongeren naar de A.F.C* is. Het werk dezer commissie werpt zijn vruchten zeker af en het is met groote voldoening dat ik als secretaris van de A.F.C, meermalen de ouders van onze jongens als donateur heb kunnen noteeren; met voldoening zeg ik, omdat die ouders, zooals zij zelf getuigden, behoefte gevoelden om de A.F.C, te steunen, omdat deze vereeniging zooveel voor hun jongens deed. De "keen-middagen" waren dit seizoen een ongekend succes en de jongens gingen er in op. De groote ^rerscheidenheid van prijzen die door de de ouders voor deze jeugdmiddagen wrijwillig ter beschikking werden gesteld, toonen juist onder de huidige moeilijke tijdsomstandigheden overduidelijk hoezeer het werk van de jeugd commissie op fëfijs wordt gesteld. En ook de clubavonden ^roor dejfl adspiranten en junioren vallen in^den smaak en worden dan ook druk druk bezocht. Vanaf deze plaats een heilsaluut voor Bé Dorlas, Cor EmeisJan Scheepstra, Piet Buren en G. van Nigtevegt. Een woord van dank voor de vele A.F.C.-vrienden, die op gezette tijden een vrijwillige bijdrage afstonden voor het zgn."Trainingsfondsn moge hier zeker niet achterwege gelaten worden; zij hebben er aan medegewerkt, dat Broeksmit en zijn medeleden van de elftalcommissie aich gemakkelijker konden bewegen. Kaufman, de bondstrainer, die de laatste jaren de avondtraining voor onze senioren en de middagtraining voor onze adspiranten op voortreffelijke wijze heeft geleid, zien wij noode van ons vertrekken. Het spijt ons, dat de N.V.B» hem elders voor werkzaamheden noodig heeft, want onze jongens konden het met deze robuste en ronde baas best vinden. De samenwerking met onze dochterclub, de .a.C.C., laat niets te wenschen over en vond haar hoogtepunt in een in Januari gehouden gecombineerde be- tuursvergadering. Het gaat met de cricketers op het moment zeer naar wensch, ^Retgeen geen wonder is met bestuurs- en commissieleden die hart voor de zaak hebben. Ook daar heeft men een jeugdcommissie gevormd, die wonderwel voor haar taak berekend is en daarmede reeds tExSsxtesakBaast thans successen heeft geoogst. Wij vertrouwen, dat het de A.C.C, in de toekomstook goed moge gaan en dat zij er in moge slagen zich in de 1ste klasse te handhaven als eerlang de zgn "noodcompetifeie" wordt afgeschaft. De andere dochter, de honkbal, is er helaas niet in geslaagd haar plaats in de eerste klasse te herwinnen. Wij vertrouwen, dat M, van Driel en zijn medebestsursleden er in mogen slagen het hoofd boven water te houden, waar voor in de eerste plaats noodig is een krachtige leiding en de goede wil van de leden; de successen op het honk zullen dan vanzelf wel komen. Mijne Heeren, zoo ben ik dan werkelijk aan het einde van mijn eerste jaarver slag voor de A.F.C, gekomen. Zoo bij elkaar is er toch heel wat te vermelden geweest en gelukkig meer goede dan kwade dingen. Ondanks de sombere dagen, waarin we leven, gaat de A.F.C, voorwaarts en bloeit de vereeniging, misschien wel juist omdat de tijden zoo zwaar zijn, want nu weet men waar men zijn af leiding kan vinden, waar jémen zeker zijn vrienden kan treffen. Zooals Piet Lindner op den A.C.C-propagandamiddag zeide, "jongens wordt in de eerste plaats A.F.C.-er, maakt U vrienden in de A.F.C, want daar hebben jullie je heele leven wat aan" is het juist; de A.F.C, is niet alleen een sportclub maar ook een vriendenclub.

Jaarverslagen | 1942 | | pagina 9