^.F.C, - 3 - Jaarverslag 1941/1942. Het seizoen begon als gewoonlijk met de A»R#O.L. wedstrijden, de 19de serie sindihet in 't leven roepen van dit tournooi op initiatief van Gé Bosch, als niet medegeteld wordt het niet uitgespeelde tournooi in 1939. De deelnemers waren buiten ü.F.C, Hercules, Ajax, U.V.V.D.W.S., iAD0 Zeeburgia, H»B,S. en A^D.O.tdAfc steeds deelnam aan de wedstrijden om de A Zilveren Bal, maakte thans voor het eerst kennis met ons tournooi; zij werd in haar eersten wedstrijd en wel tegen D.W.S. met 0-1 Muitgebekerd" maar verklaarde spontaan, dat zij zoozeer onder den indruk van de gezellige AROL-sfeer was geraakt, dat zij het op prijs zou stellen weer bij de volgen de gelegenheid te mogen meedoen. Ongetwijfeld een compliment voor ons tour nooi, Bessem had dit jaar echter heel wat moeilijkheden om het stel van "acht" compleet te krijgen, maar Hercules was de helper in den nood, die prompt uit dankbaarheid ons eerste wipte, Ajax heeft ons dit jaar door haar medespelen een wel zeer groote dienst bewezen, want zij slaagde er in D.W.S, den fraaien beker afhandig te maken, zoodat voorlcopig geen nieuw trophee zal behoeven te worden aangeschaft, In den tusschen-wedstrijd op den 2den dag ging ons eerste roemloos met 3-0 tegen U,V,'V. ten onder en de pessimisten kwamen weer opdagen. Het is financieel wel een teleurstelling geweest, dat het op den 2en dag ge- O stadig regende en ware het programma met den wedstrijd H.B.S, - D,W,S, en met Ajax nog "in" niet zoo aantrekkelijk geweest, dan zou deze dag ver moedelijk al heel weinig hebben opgeleverd; thans viel de opbrengst onder omstandigheden nog mede. Moge hier verder een overzicht van de wedstrijden van het 1ste gegeven worden; de een zal zulks niet de ander wèl in een jaarverslag op zijn plaats achten; doorslag heeft bij mij gegeven de overweging, dat de "A.F.C.- Schakel" al heel weinig heeft kunnen vermelden. De competitie (district I, 2de klasse x>] begon op 21 September 1941 met den uitwedstrijd tegen Volendam, die beter partij gaf dan we gedacht hadden en waarin onze spelers beter voor den dag kwamen dan tijdens de .-x,R,0,L. Het werd de wedstrijd van Ties Gerrits, die tijdens het meer dan spannende slot de onmogelijkste ballen uit zijn doel wist te houden, zoo dat wij zonder paling maar wel met de kostbare puntjes naar huis konden gaan. In den daarop volgenden thuiswedstrijd tegen ï/atergrafsmeer werd weer beter gespeeld en met 4-1 gewonnen, o.a* dank zij 2 fraaie doelpunten van Dick Disselkoen, Als gebruikelijk hadden we tegen Zeeburgia uit een zware pil te slikken; ongetwijfeld had bij rust de stand zeker 4-0 in ons voordeel moeten zijn, maar de keeper van de tegenpartij en ook het hout- werk om hem heen telt nu eenmaal mede; het overwicht was voor de A.F.C.ers wellicht een aanleiding om de zaken wat gemakkelijker op te vatten, waar van Zeeburgia terecht profiteerde. De thuiswedstrijd tegen O.S.V, bracht weer een stevige overwinning en wel met 5-2; in dezen wedstrijd scoorde Disselkoen liefst 4 doelpunten, In den uitwedstrijd tegen D.V/.V, leek het aanvankelijk op een nederlaag te zullen uitloopen; het begin was met een stand van 1-1 in de eerste minuten al heel sensationeel en een 2-1 achter stand met de rust gaf te denken, maar het uiteindelijke resultaat was door goed volhouden wederom een overwinning en wel met 4-2. Tegen Hilversum in eigen home komt dan een even onverwachte als groote overwinning, want de club van Huizinga werd liefst met 8-1 volgens de regelen der kunst inge maakt Disselkoen nam thans 3 goals voor zijn rekening en het moet eerlijk gezegd worden dat hij tot op dat oogenblik voortreffelijk gespeeld had zijn schot was hard, zuiver en doodelijk. Het resultaat van al deze wed strijden was, dat op 2 November met 1 punt achterstand op Volewijckers de 2de plaats werd ingenomen. Het was dan ook wel zeer teleurstellend, dat de daarop volgende wedstrijden tegen Spartaan thuis en tegen H.V#C. uit ver loren werden Tegen Spartaan die wel een wat te stevig spelletje vertoon de, was de nederlaag van 2-0 normaal, maar tegen H.V.C, kwam de eerste van de smadelijke nederlagen als in den aanvang van dit jaarverslag bedoeld. Met zegge en schrijve 7-0 kregen we na een aanvankelijk goed begin de kous op den kop; tegen het zeer vlotte spel van de Amersfoorters, vooral van die van de middenlinie, waren onze jongens niet opgewassen en het was dan ook

Jaarverslagen | 1942 | | pagina 4