A»F»C. Jaarverslag 1941/1942. In de laatste jaren hadden we door de prestaties van ons eerste elftal weer een goeden naam op de sportvelden veroverd; we**hoorden in tegenstelling met de daaraan voorafgaande jaren tot de runners up van onze afdeeling en dat uitte zich niet alleen in een beter bezoek bij onze thuiswedstrijden maar ook daarin dat het veel gemakkelijker was een^ehoorlijke tegenpartij voor een friendly game te vinden» Dit jaar waren de verrichtingen van het eerste elftal in doorsnee zeer behoorlijk te noemen, doch daartegenover stonden eenige smadelijke nederlagen. Daar vooral een eerste elftal de goede faam naar buiten draagt, is het te hopen dat in het komende seizoen derge lijke zware nederlagen achterwege zullen blijven. Al met al kunnen we over de uiteindelijke resultaten van het eerste tevreden zijn. Bij de A.R.O.L.- wedstrijden had ons eerste een zeer zwakke indruk achtergelaten, die niet veel goeds voor de rest van het seizoen voorspelde, maar toch hebben onze jongens, vooral in de eerste helft van het seizoen dermate flink van zich afgebeten, dat zij zich reejéds toen van een behoorlijke plaats op het rang- lijstje verzekerden en de vreeë voor een lage klassificatie nimmer bestaan heeft; integendeel AFC bleef een geducht tegenstandster en speelde, ondanks de bovenbedoelde zware nederlagen, een belangrijke rol in den strijd om de eerste plaats, Ook de reserve-elftallen hebben zich kranig geweerd. Is het al een prestatie voor een 2den klasser om met 3 elftallen in de reserve-klassen van den N.V.B, uit te komen, deze prestatie wordt des te fraaier als die elftallen zich weten te handhaven. In het algemeen mogen de inkomsten dan iets lager zijn geweest dan we verwacht hadden, ontevreden mogen we met het uiteindelijk resultaat dat onze penningmeester U dadelijk wel zal onthullen, zeker niet zijn» Met de A.R.O.L» hadden we in zoover pech, dat de 2de dag verregendejea de kampioen schappen van Amsterdam geen aoorgang|konden vinden, omdat een aantal clubs vanwege promotie- of degradatie-wedstrijden daaraan niet konden meedoen» Hiertegenover staat een klein voordeeltje van den op ons terrein gespeelden wedstrijd Blauw Wit-Sparta op 5 October 194f, De nog steeds op ons budget drukkende obligatie-leening werd op aanzienlijke wijze verlaagd^, hetgeen de zorgen voor de toekomst vermindert. Ondanks het feit, dat een aantal leden om persoonlijke redenen genood zaakt "gffljffft zich van de ledenlijst te laten afvoeren, is het ledental nog zeer behoorlijk en zeker niet lager dan de laatste jaren; de toeloop naar onze vereeniging, vooral onder de jeugd is den laatsten tijd zelfs vrij groot te noemen. Op het moment van het schrijven van dit verslag waren de cijfers als volgt 11 eereleden, 166 werkende leden, 175 donateurs, 62 junioren en 84 adspiranten, derhalve in totaal 498 jongeren en ouderen die hun hart aan de zwart-roode kleuren hebben verpand. Alles bij elkaar genomen kunnen we dus over het seizoen 1941/1942 best tevreden zijn. Dit is geen reden om als een voldaan heertje te gaan uit rusten, integendeel dit moet de stimulans zijn tot een grootere krachtsin spanning bij allen, zoowel bij hen die de een of andere functie bekleeden als bij hen, die enkel maar een "balletje trappen", om te geraken tot een nog grootere bloei en tot nog betere resultaten. Moge het voorgelezene derhalve een algemeenen indruk van de gang van za ken hebben gegeven, in een jaarverslag moet meer gememoreerd worden en zeker in dit jaarverslag nu wij door de tijdsomstandigheden genoodzaakt waren de "A.F.G.-Schakel" te beperken tot een "raededeelingen-blad", waarin hoofdzake lijk slechts de aankondiging man wedstrijden en vergaderingen kon gedaan worden. In vroegere jaren werden de leden in De Schakel door de goed ver zorgde rubriek "Van Week tot Week" van het voornaamste in de vereeniging op de hoogte gehouden; aan deze rubriek heeft I.H. Galavazi heel wat uurtjes besteed om den leden en meer speciaal den spelers van het eerste elftal onder de oogen te brengen datgene "wat iedere A.F.G.-er behoort te weten".

Jaarverslagen | 1942 | | pagina 3