No, 150. JAARVERSLAG 1957/8 Amsterdam 22 Juni 1938 Mijne Heeren, "eer is een vereenigingsjaar van onze bijkans club voorbijgegaan en het is met 'genoegen, het voornaamste wat in dat jaar plaats zegt 4-4-jarig goede oude dat ik zal trachten vond vast te leggen. In Juni 1937 leek het, of wij weer een periode van welvaart tegemoet -zouden gaan, maar helaas is dit niet: bewaarheid; Integendeel, ik hoorde verleden week de opmerking maken "Geef mij de goede oude crisis maar weer terug" en dit alles» De menschen geven dus weer moeilijker geld uit en zo.o moet men ook op voetbalgebied iets behoorlijks prestoeren of brengen, wil Jan Publiek zijn kopeken offeren. Collega Mets zal U straks doen hooren, dat het bij ons nogal meegevallen is, als men tenminste In het oog wil houden, dat wij nog niet zoo heel veel op de voetbalmarkt te beteekenen hebben. Ons eerste elftal opende het seizoen niet slecht. Een 3-1 overwinning op N.A.C, en een 2-1 nederlaag tegen Blauw-\7it na verlenging tijdens ons"A«R«0.L.beker-tournoöi" waren voor ons een aangename ouverture. Ook de 5-2 overwinning op H.P.C. in Haarlem voor de competitie beloofde veel. Of het nu de on gelukkige beenbreuk van Gerrie Breedveld in deze wedstrijd was, is moeilijk te beoordeelen, maar.een feit is echter, dat wij omstreeks 18 Januari weer de gewone kans voor de onderste plaats hadden. Het is natuurlijk weer niet zoover gekomen, maar het valt toch zeer te betreuren, dat er voor dit team, ■gegroepeerd om krachten als Lungen, Gerrits en Hazewijer, enz. zelfs nog kans voor'de onderste plaats geweest'is. Pij hebben materiaal, maar ons eerste elftal kan de top maar niet berei ken. Het is logisch, dat er oorzaken gezocht worden en dienten gevolge is een Commissie benoemd, bestaande uit v.d. Brink, v. Nek en J. Meyer, welke zal trachten de benoodigde gelden te verzamelen om een prima trainer te engageeren, die in samen werking met de E.C. heeft te zorgen voor de best mogelijke prestatie voor ons eerste elftal en het aankweeken van prima plaatsvervangers. lungen heeft het afgeloopen seizoen onze spelers prima gecoacht, welke taak later door Gerrits en Hazeweijer is overgenomen.De belanglooze interesse van deze Heeren voor een zoo gewichtig punt als de training verdient ons aller waardeering. Vele vriendschappelijke wedstrijden werden door ons eerste elftal gespeeld, t.w. Sneek, M.V.V., de Valk, 2 x N.A.C., Go Ahead, D.P.S., JJ.W.V,, enz. Wanneer ik tot de bespreking der resultaten der lager-elftallen overga, maak ik in de eerste plaats met £roote vreugde gewag van 'de kampioen schappen voor ons 3de en 6de team. Twee van de 14 is niet veel, dus met des te meer trots kunnen v. Nek, Verhaaf en hun

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 2