JAARVERSLAG 1935-1936 Het is met veel genoegen, dat ik mij van de aangename taak kwijt, verslag te mogen uitbrengen van het wel en wee van onze vereeniging in het afgeloopen vereenigings- jaar. Het wee betreft wel in den eersten plaats de finantiën, waarvan Arie Mets ongetwijfeld hierna sombere klanken zal laten hooren. Beter gestemd kunnen we zijn over de sportieve resultaten van dit jaar, want we zullen toch heel wat jaren terug moeten gaan om 5 kampioenen in de A.F.C, geboekstaafd te zien. Het 3de, 4de, 5de, 6de en adsp. 4 bezetten allen denlste)plaats in hun afdeeling en zorgden daarmede ervoor, dat de A.F.C.-naam in den K.K.V.B, en den A.V.B, weer met eere genoemd zal worden. Het is jammer dat het 3de en 4de wegens een beschikking in het K.N.V.B.-reglement niet kannen promoveeren. Door het bestuur zijn in dezen weer eens stappen gedaan, in de hoop, dat deze elftallen, welke jaar in jaar uit kampioen zijn, eindelijk eens sterker tegenstanders kunnen bestrijden. Het 5de en 6de promo veeren wel, hetgeen speciaal voor het ödeji een succes is, daar dit team reeds een jaar na zijn degradatie weder in de Res. 1ste Klasse A.V.B. uitkom«#^ ^i-*^**^*^ ^f^ -*'"—7-»^-***"-\^— Niettegenstaande de grootsche plannen is het 1ste er weer niet in geslaagd ook eens een kampioenschap in de wacht ts sleepen. De kans is er wel geweest, maar eclatante overwin ningen werden zeer onaangenaam afgewisseld met niet minder eclatante nederlagen en zoo -vas deze bijna vrouwelijke wispelturigheid oorzaak, dat de vierde plaats ons deel werd. De groote winst van dit min of meer teleurstellende resultaat is, dat steeds duidelijker aan het licht kwam, dat de voetbaltechnische leiding in onze vereeniging absoluut onvoldoende is. Men kan uitsluitend nu eenmaal tegenwoordig niet meer/volstaan met een Elftal-commissie, trelke een elftal kiest. Er is, wil men zijn partijtje mee blijven blazen een apparaat noodig, dat behalve de elftal verkiezing de training, vorming n,opleiding enz. der spelers op de meest serieuse wijze behandelt. De menschen, die zich hiervoor beschikbaar stellen hebben m.i. een allerbelangrijkste functie in de club, een functie welker gewicht in vele gevallen boven een bestuurslidmaatschap uitgaat. Dat men van de noodzakelijkheid, dat»»©»-in dit opzicht van koers d3aa4-te veraaderen overtuigd is, bleek wel uit de belangstelling voor een tweetal vergaderingen, welke onlangs gehouden zijn en waar dit punt ter sprake werd gebracht.

Jaarverslagen | 1936 | | pagina 2