JAARVERSLAG 1934-1935. Inleiding. Het begin van het vercenigings- en jubi leumsjaar 1934-1935 was zoo veel belovend als het maar zijn kon, daar op de Algemeene Vergadering het Bestuur mede in verband met de verwerping van zijn voorstel om de E.C. uit te breiden, voor een herbenoeming niet in aanmerking wenschte te komen. De weken, welke echter tusschen de Al gemeene Vergadering en de noodzakelijke Buitengewone Vergadering lagen, werden gebruikt om alle kwesties eens terdege onder het oog te zien, met als resultaat dat vele leden in gingen zien, dat het Bestuur op deze wijze niet verder kon regeeren. De buitengewone ledenvergadering kenmerkte Ons 40-jarig bestaan. Na deze sensationeele ouverture hernam natuurlijk de gewone loop der dingen zijn rechten en zoo vroeg ook ons 40-jarig jubi leum weer de aandacht. Reeds was een feestcommissie gevormd, maar door gebrek aan kopeken weer ontbonden. W. Dykhuis komt de eer toe, het eerst het voorstel ge lanceerd te hebben om de Vereeniging een nieuw clubhuis te schenken. Sabelson heeft dit nieuwe geluid opgevangen en een comité tot aanbieding van een huldeblijk aan de A.F.C, gecomponeerd. Het comité bestond uit de heeren Huurnink, Sabelson, Esser, Smits. Dykhuis en Staats. Later werd er nog een eerc-comité gevormd, bestaande uit Schaf Scheepens, Ir. Kohier, Jacq. van Ooy en A. de Vilder. Hoewel ik een aan trekkelijk en boeiend verhaal zou kunnen maken over de lotgevallen dezer Commis sie, zal ik er mee volstaan te boekstaven, dat de Heeren hun ideaal schitterend ver wezenlijkt hebben en dat op 18 Januari de symbolische en op 1 Juni de feitelijke over dracht plaats had van het prachtig home, waarin wij thans zitten te vergaderen. Reeds elders heb ik eens gezegd dat zij, die dit doel zouden bereiken iets machtigs voor A.F.C, zouden nastreven en het is mij een genoegen om nu in dit verslag de heeren wel heel bijzonder met hun prestaties te mogen complimenteeren. Onmogelijk zou het zijn, Thomas Tacke, de groote man achter de schermen (benevens het dames-comité) niet eveneens even voor het voetlicht te halen en hen dankbaar voor hun verk te beapplaudisseeren. De viering van het 40-jarig bestaan onzer geliefde club is er een geweest, welke voor al len, die het hebben mogen meemaken, een zeer aangename herinnering zal zijn. Ik zou haast zeggen dank zij ons geldgebrek kon den wij geen grootsch feest opzetten en dientengevolge hebben we een vierdaagsche beleefd welke niet in de kuiten ging zitten doch integendeel als de fijnste champagne naar het hoofd steeg. Voor de statistiek acht ik mij verplicht even de data te ver melden: Donderdag 17 Januari Oudejaarsavond in Eggers. Vrijdag 18 Januari Réunistendiner in Apollo. Zaterdag 19 Januari Adspirantenwcd- striiucn. Zondag 20 Januari Officieuse receptie in de bouwvallen. Eerewedstrijd A.F.C. Ajax 1—7: 4.301 uur 's nachts ,,Tea" in Apollo. Van den K.N.V.B. ontvingen wij de bondsvlag, terwijl de groote en welgemeen de beianustelling van buiten ons het pret tig gevoelen deed geworden dat A.F.C, zelfs in de 2e klasse nog geen „non valeur" geworden is. Jo zou Wijnand niet zijn, indien hij niet met een Jubileum-nummer naar voren gekomen was, dat in en buiten de vereeniging een explosie van bewonde ring en enthousiasme deed ontstaan. De A.F.C, nobelprijs, welke hij op 18 Januari ontving en dit jaar bijzonder fraai was, was niet slechts een belooning, doch ook een er kenning van zijn groote diensten voor de Vereeniging. Des te meer is het betreuren, dat de „Schakel'' verkleind uitgegeven moet worden in verband met de onmigelijkheid om momenteel de uitgaven uit de inkomsten te dekken. Het is hier in zeker opzicht al net als met het clubhuis, een groot gedeelte van de vereeniging heeft nergens een cent voor over, profiteert en laat anderen be talen. En voor de „Schakel" wordt niet eens geld gevraagd, maar alleen een beetje moeite. Enfin, tijd is ook geld. Dankbaar memoreeren we hier de prettige samenwer king met en groote steun van „'t Kogge- schip". Jan Buys kwam natuurlijk ook weer uit de hoek en wel met een teekening, voor stellende een pauw, welk trotsch beest A.F.C, in woord en beeld den volke ver toonde. Ondergetcekende had de eer zijn club een iicd aan te bieden, hetwelk door het quintct van Koperen, Dr. Raamsdonk, Snelleman, de Vilder en Waayer op bui tengewone wijze gelanceerd werd. Daarna ging de geheclc vereeniging deze zangers van den bloede imitceren, zoodat Maandag morgen 21 Januari 1935 A.F.C, een kikker- gemeente geworden was en wel een zeer schorre.

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 2