caire toestand van ons 1ste elftal, finantiëele en andere moeilijkheden en vooral, onhoor bare maar zeer goed voelbaare critiek maak te de stemming in bestuursvergaderingen soms nerveus. Men begrijpe goed, wat hier volgt is geen visscherij naar complimentjes enz. maar men moet er goed van doordron gen zijn, dat het Bestuurslidmaatschap van A.F.C, dikwijls bij het onaangename af is. Groote sucessen welke altijd alles vermooien zijn er niet, de finantiën zijn slecht en de medewerking is dikwijls nihil. De voetbal wereld eischt steeds meer van de beoefe naren van het spel maar ook van de be stuursleden, die toch veel grooter belangen in het leven hebben als in de voetbalsport. Ik zou niet graag beweren, dat wij geen fouten maken, integendeel heel vele zelfs. Ziet gij ze, zeg het ons in het gezicht, maar kwebbel niet achter een beschermend hand je. Zijn de fouten te groot en permanent stel een tegencandidaat maar weest open en eerlijk. Slechts dat kan zegenrijke gevol gen hebben voor de club en dat is toch de hoofdzaak. Al weer moet dit Bestuur een van zijn oudste en trouwste leden missen. Nic. Selles wordt door de omstandigheden gedwon gen uit ons college, waarin hij zooveel ja ren gewerkt heeft, heen te gaan. Verleden jaar Jb, van Nek, thans weer hij en zoo komt er langzamerhand weer een nieuwe generatie aan het hoofd. Met weemoed denk ik aan den tijd, dat wij beiden ongetrouwd, het secretariaat be heerden, en lief en leed deelden als Pot- asch en Perlemoer, maar dan zonder heibel, Nico laat ik je dit nog zeggen. Je gaat uit het Bestuur, maar wordt geen outsider. Baantjes hebben we in A.F.C, genoeg, werkloosheid is onbekend en vooral n,iet voor een goeden trouwen A.F.C.-er als jij bent. De Elftal-commissieleden hebben even eens een bewogen jaar achter den rug. Groote kwesties zijn er geweest. Eerst trok ken Galavazi en de Vilder zich terug en eenige maanden geleden bedankten de overi gen voor hun functies. Slechts op aandrin gen van het Bestuur waren zij bereid de loo- pende zaken te blijven behartigen. Dat zij thans weer candidaat zijn voor dezelfde functies moet toch wel als een groot bewijs van zelfverloochening en clubliefde geken merkt worden. Piet Bos heeft in deze moei lijkheden een groote rol gespeeld. De wijze waarop hij ze heeft opgelost, bewijst dat hij het eere-lidmaatschap meer dan waardig is. De werkzaamheden der Enquête-commissie breiden zich in verband met het groote aan tal aanvragen steeds meer uit. De voorzitter der commissie Mr. Sabelson heeft dan ook een voorstel ingediend om deze belangrijke commissie welke dit jaar op volle kracht ge werkt heeft, uit te breiden, teneinde de af werking te bespoedigen. Het Bestuur was het volkomen met dit voorstel eens en heeft dit dan ook overgenomen. Ons huidig leden aantal bedraagt: w.1. 180; Jun. 48; Adsp. 95; don. 135 teza men 458 tegen verleden jaar 431. Van den Brink beleeft droeve tijden met z'n trainingsfonds. In den loop van het jaar zijn de Heeren v. Dijk, Esser, Rambonnet en de Vilder tot de commissie toegetreden, maar slechts eenige Heeren hebben iets be reikt. De training zal dan ook vanzelfspre kend op een geheel ander.e leest geschoeid moeten worden. Naar aaleiding van een voorval op een clubavond en een artikel in onze Schakel heeft een bekend official het noodzakelijk geacht ons voor politieke stroomingen in onze vereeniging te waarschuwen. Galavazi heeft hem op de hem eigen wijze geant woord, doch het debat werd helaas gesloten. De official, die m.i. zelf een beetje verpoli tiekt is, kan echter gerust zijn. A.F.C, is en blijft een kleurlooze vereeniging. Bij ons is voor ieder, die de Enquête-Commissie ge passeerd is, plaats, van welke richting hij ook is en het Bestuur zal stelling nemen tegen ieder die daarin verandering zou wil len brengen. En nu nog tot slot een blik in de toe komst. Men moet wel een volslagen leek op organisatorisch gebied zijn, om niet te begrijpen, dat het jaar waarin men een jubileum viert, een topjaar moet zijn. Wel nu, 18 Januari a.s. bestaan wij veertig jaar. Er moet dus door ons allen gezorgd wor den, dat op dien belangrijken datum onze vereeniging er in alle opzichten goed voor staat. Het moet zoo zijn, dat als wij op 18 Januari elkaar feliciteeren met het 40-jarig bestaan van de Good-Old A.F.C., we kun nen zeggen, de Good-Old is niet oud, neen om de weerga niet, wij zijn jong en vol vuur en wij zijn dankbaar en ons ten volle van de verantwoordelijkheid bewust tegenover Schaf Scheepens en zijn mannen, die in 1895 dit mooie bezit voor ons gefundeerd hebben. Dat het zoo zijn moge!! Amsterdam, 25 Juni 1934. D. J. BESSEM. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Jaarverslagen | 1934 | | pagina 6