INDRUKKEN VAN DE TRAININGS- AVONDEN. De eerste. De dag is achter den rug met zijn vele beslommeringen. Het is prachtig weer, niet warm, net lekker om kalmpjes te beginnen. Het parool is niet veel eten, want anders kunnen de wenschen van Bromilow niet ter harte worden genomen. Het veld ligt nog eenzaam, maar er valt toch op het achterste terrein nieuws te con- stateeren. Hekjes, op regelmatige afstanden, om overheen te springen. In het midden een zestal met krijtlijnen getrokken loopbanen van ongeveer 80 Meter lengte, met na de eerste 10 en 20 Meter dwarsstrepen voor de sprint. Er valt nog meer nieuws te zien. Twee palen met een touw aan elkaar ver bonden, met in het midden de bal hangend, om natuurlijk koppen te leeren. Dat is geen overbodige luxe! Bij de entree op dit veld zie je nog tegen de jongenstribune een schot gebouwd in een hoek van 90 graden. Prach tig om tegen aan te schieten en links en rechts te leeren trappen. Ook geen over bodige luxe in onze A.F.C.-kringen. Die tijd van één-been-voetballers moet maar eens voorbij zijn! De commissie, met de hulp van Dirk voor het practische werk, heeft dus niet stilgezeten. Een voorloopig complimentje, dat later maar eens in een definitief compliment moet veranderen, als de sportieve resultaten hiertoe aanleiding geven. In het kleedlokaal. Het is als van ouds. Alsof je niet weg bent geweest. Kwinkslagen zijn niet van de lucht. Een echt lekkere stem ming. Je zou wenschen dat bij eiken com petitiewedstrijd zulk een prettig soepele stemming heerschte. Galli beent over het veld met spiedend oog en komt ook eens binnen kijken bij de jongens. Willv snuift rond. Vindt het prettig dat het ontginningswerk niet vruchteloos is. Hans Lölle is beleedigd, omdat hij niet bij Groep I is ingedeeld. Heeft een onverwachts groote mond; dat zal hij wel afleeren voor de competitie. Bennie Smits behoort ook al tot diegenen, die de eerste keer komen opdagen; beschouwt het blijk baar vanavond echt als een goede oefening voor de body na een stevigen Maandag avond. Piet v. d. Velden is in burger aan wezig en doet schoone beloften voor den volgenden trainingsavond, is gelukkig van zijn dwaalweg teruggekeerd. De spikes worden aangetrokken. Er zijn pracht nieuwe paren. We mogen er wel zui nig op zijn. Rond acht uur wordt gestart. Tom beveelt een drietal rondjes hardloopen. Typisch idee, zoo'n start, eigenlijk al voor het nieuwe winterseizoen, terwijl het nog niet eens zomer is geweest in dit land van melk en boter. Het gaat gesmeerd. Gé Bosch kijkt dit spelletje ook eens aan en besluit met moeite 10 M. mee te loopen. Het parool klinkt snelwandelen, en we pakken weer een paar rondes, dan nog eens een tweetal baan tjes hardloopen, besloten met 2 maal weder om snelwandelen. Alles in betrekkelijk kalm tempo. Dat is maar beter ook de eerste keer. Trouwens, Tom is nog niet in laborstem- ming, heeft nog wat vacantiegedachten. Wat een wonder, dat overkomt iedereen, die pas in zijn werkkring terugkeert. We gaan sprin ten. Arie Waayer doet als een altijd jeug dig paard mee. Prettig om te zien, dat vol houden. Buising komt en gaat, heeft geen passende spikes maat 48; commissie-lid Willv beluit onmiddellijk eenige paren voor onze groote mannen te ruilen. De starts worden verhoogd tot 20 Meter. Het gaat goed en gezellig. Dat programmamassige zit iets zeer goeds in. Geen wonder dat het voorbeeld Lotsy inspireerend bij ons heeft gewerkt. We gaan groepjes maken. Tom neemt wat menschen en Wally Wittebol ontpopt zich als leider van een andere groep. Zoo behoort het. Links stoppen, rechts trappen, steeds maar door en vlugger probeeren; rechts stop pen, links trappen; prachtig, variatie moet er zijn; dat is nuttig en noodig. In eens door, steeds rechts en andersom, steeds links. Iets verderop wordt om de paaltjes gedribbeld. Tom zegt alleen rechtervoet en je ziet som migen gemakkelijk dit werk volbrengen, maar als wordt geïnstrueerd: thans links, zie je weer moeilijkheden bij een zeker aantal. En ook andersom! De bal links langs de paal, rechts zelf de paaltjes passeeren. Steeds variatie. Zonder de paaltjes zigzaggen. Het is welletjes voor de eerste keer. Allen vonden het prettig. Geen twijfel, of bij sy stematisch volhouden moet dit een gunstigen invloed hebben. Galli wil weg, maar Willv zegt nog even te blijven temidden van de boys. Een beetje napraten is gezellig, kweekt sfeer. Er waren een paar wegblijvers. Ze hadden ongelijk, 't Was mooi de eerste keer. Dat het zoo blijve! De tweede- De animo is niet verminderd, het nieuwtje is er dus nog niet af en wij blijven dus met denzelfden goeden wil be zield. Enkele gezichten, die een vorige week ontbraken, zijn thans van de partij. Daan A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 10 -

Jaarverslagen | 1932 | | pagina 7