A.F.C. 1931/32. Twee Kampioensploegen Een interessant, maar moeilijk jaar. MJMwffii $LfrWl& O^*1' i0)^2 Mijne Heeren, Met veel genoegen kwijt ik mij van den plicht U verslag uit te brengen van de feiten van den dag van de Amsterdamsche Foot- ballclub. Hoewel velen onzer onbarmhartig van een der meest hardnekkige depressie's, die de wereld ooit gekend heeft, te lijden hebben, heeft dit nog geen merkbaren invloed op ons clubleven gehad. Integendeel, de be langstelling voor voetbal in het algemeen is enorm. In schouwburgen, bioscopen, café's, enz. voelt men zich meestal eenzaam, doch 2 of 3 voetbalwedstrijden per week trekken voldoende publiek. Ook A.F.C, heeft niet tegenstaande haar baisse-positie niet over ge brek aan belangstelling te klagen gehad. Wanneer ons eerste nog eens in de running komt, zal het bordje „uitverkocht" zeker vaak dienst moeten doen. Hoewel ik in den aanhef van dit verslag zeide, dat het mij veel genoegen deed. dit te kunnen uitbrengen, doet het mij aan den an deren kant veel leed, dat het mijn voorganger Willy Brusse, niet gegeven is, U zijn 2de Jaarverslag te kunnen voorlezen. In Juli van het vorig jaar was Willy door het plotseling verscheiden van zijn vader gedwongen zich terug te trekken en alzoo een einde te maken aan een op grootsche wijze aangevangen loopbaan als secretaris van onze club. Gij allen zult het met my eens zijn, dat dit een buitengewoon groot verlies voor het A.F.C.- bestuur is en slechts het feit, dat Willy ten minste nog in diverse commissies A.F.C. steunt, stemt tot vreugde. Eén onzer, slechts bij de insiders bekende leden, n.1. Donsselaar is ons door den dood ontrukt. Hij was reeds lang lijdende, maar zijn einde kwam toch nog onverwacht, dat hij ruste in vrede. Het succes van de in Mei 1931 benoemde trainingsfondscommissie is dit jaar bestendigd Slechts op een enkele uitzondering na, heb ben allen hun belofte ingelost, zoodat het fonds de kosten van den trainer geheel ge dragen heeft. Een woord van hulde, speciaal aan den heer v. d. Brink, is hier zeker op zijn plaats. Hoewel Bromilow nog niet dat bereikt heeft, wat men verwachtte, heeft men vooral in de laatste maanden veel waardeering voor zijn werk en als gevolg daarvan heeft het bestuur dan ook besloten, hem voorloopig tot December a.s. weder te engageeren. Onze hoogere elftallen. De historie van ons eerste elftal is ook dit jaar een droevige. Onder het motto „Een goed begin is het halve werk" startte het dan alles zins gunstig. Voor den Arolbeker werd van Wilhelmina met 53 gewonnen en eenigs- zins ongelukkig met 10 van D.E.C, verloren, terwijl de eerste competitie-wedstrijd een zeer bevredigende 22 opleverde tegen de oud- eerste-klassers E.D.O. Maar toen werd het heel erg mis. Het is vervelend het weer neer te moeten schrijven, maar we hebben zoo on geveer het geheele seizoen onderaange- bengeld. En juist begonnen wij ons op degra datiewedstrijden te prepareeren, toen de geest over het elftal weer vaardig werd. Eerst werd D.E.C, het slachtoffer, toen Velox en daarna Zeeburgia en Zandvoort. Als ik aan den wed strijd tegen Zeeburgia terugdenk, schiet mijn licht ontvlambaar gemoed weer vol. Wij ston den met 4—2. achter en rekenden al uit, dat 5 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Jaarverslagen | 1932 | | pagina 12