„Gloria Linnen voor Strand- 58°*' kleeding enz. per Mtr mmmmiB&mmMMimw ZON- EN WASCHECHT 25 KLEUREN Leidscheplein2 ^^Ë^^^^^^mm aan te brengen. Op de eerste bladzijde prijkt n.1. de eerste inningsoverwinning van A.C. O I in de Eerste Klasse behaald, en op de zelfde bladzijde staat de eerste century op- geteekend, gescoord door een A.C.C.-er in de Eerste Klasse N.C.B., n.1. Piet Sanders. Laat ik hopen, dat dit boek nog vele en mooie overwinningen der A.C.C, zal inhou den. Een overzicht van het 10 jaar cricket der A.C.C, zou hier niet op zijn plaats zijn, doch ieder A.F.C.-lid heeft dit in de Schakel kunnen lezen uit het bijzonder fraaie jaar verslag van den A.C.C.-scriba Piet Lindner. Dat A.C.C, zich zal handhaven en moge bloeien is de wensch van A.F.C. Dat de band tusschen Moederen Dochter steeds enger mag worden is' onze hoop. De A.F.C.- jeugd moet gaan cricketen, móet de mooiste zomersport gaan beoefenen. Dan zal in de toekomst voetballend A.F.C, 's zomers gaan cricketen en cricketend A.F.C, 's winters gaan voetballen. Dan gaat de moeder met de dochter en de dochter met de moeder op stap en als er dan geen mannen bijkomen, zal de harmonie prima zijn, en daar gaat het maar om. De verhouding A.F.C.—A.C.C, heeft in het afgeloopen jaar definitief haar beslag ge vonden. Ieder A.C.C.-er moet werkend A.F. C.-lid zijn. Zo. langzamerhand ben ik op -de meest actueele A.F.C.-gebeurtenis aangeland, n.1. onze nieuwe trainer. Midden in de hachelijke positie onzer ver- eeniging door de dreigende degradatie van ons eerste elftal naar de derde klasse, heeft het Bestuur de koppen bij elkaar gestoken om te trachten de A.F.C, te stuiten op haar weg, voerende^ naar een steeds dieper, wor denden afgrond. A.F.C, is opgericht om te voetballen, maar het voetbalspel is in de laatste jaren van een dusdanig gehalte, dat A.F.C, zich niet meer daar kan handhaven, waar zij toch op z'n allerminst recht op heeft. Het spel moet dus verbeterd worden en het eenige middel hiervoor is het engageeren van een trainer. Een trainer kost echter schatten gelds en de berooide A.F.C.-kas kan hiervoor niets geven. Derhalve heeft het Bestuur een commissie benoemd, bestaande uit de Heeren Bessem, v. d. Brink, G. Bosch en ondergeteekende, om te trachten de noodige fondsen onder de leden bij elkaar te scharrelen. En deze commissie heeft met succes gescharreld, want op eèn paar honderd pop na zijn de centen gegeven of toegezegd. Talrijke A.F. C.-ers hebben getoond hun clubhart op de goede plaats te dragen. Een mooie geste die weer bewijst, dat de A.F.C, nog leeft, die weer vertrouwen voor de toekomst geeft. Laat ik hopen ,dat deze trainerfonds-com missie het geheele jaar de algeheele mede werking van de inschrijvers mag hebben, dat stipt op tijd betaald zal worden, zoodat deze commissie-leden niet voor groote en gevaar lijke problemen geplaatst zullen worden. Voorzitter Galavazi heeft zich door be middeling van onzen scriba uit lang vervlo gen dagen, den heer Hylkema, in verbinding gesteld met den Heer Howcroft te Londen, en langs dezen weg zijn wij er in geslaagd een prima trainer, Mr. Tom Bromilow, speler van de Liverpool Football Club, voor een jaar aan ons te binden. Voor zoover wij ge oriënteerd zijn moet Bromilow vele gaven bezitten onzen spelers goed voetbal bij te brengen. De trainer is er nu, en nu moeten wij het resultaat afwachten. Nummer één is echter: de belangstelling, de blijvende activiteit onzer spelers. Alleen kan Bromilow niets uit richten, hij moet de totale en blijvende mede werking der spelers hebben. Over die mede werking heb ik al zooveel gepraat en ge schreven, dat ik daar hier nu niet verder op zal doorgaan. Mijn gedachte is echter de vol gende :Wij hebben nu een trainer, een feit, 33 A.F.C-ers, begunstigt onze adverteerders! - 10 j^nHHfl

Jaarverslagen | 1931 | | pagina 7