n REUNI CAFÉ „ROYAL" KONINGINNEWEG 21 2 MH doch het aantal adspiranten en Juniorleden is gestegen van 70 tot 90. Een respectabel aan tal, hetgeen echter toe te juichen is, want de toekomst van A.F.C, ligt bij de jeugd. Door het toetreden der vele nieuwe leden heeft de Enquête-Commissie wederom veel werk verzet, en ik kan niet anders zeggen, dan dat de samenwerking met deze commis sie zeer prettig is geweest. De Elftalcommissie heeft niet bepaald een zeer aangenaam jaar achter den rug. Slechte resultaten der hoogere elftallen en veel critiek waren haar eenige belooning. Maar het werk, dat deze commissie te volvoeren heeft, is ook wel het moeilijkste wat in een vereeniging te doen is. Critiek op deze commissie zal steeds blijven bestaan, doch men hoede zich er voor dit te overdrijven. De spelers moeten ook eens meer naar zichzelf kijken. De Sub-Elftalcommissie, bestaande uit de heeren Langevoort, Van Dijk en Rood, heeft dit seizoen bergen werk moeten verzetten. Met 9 elftallen hebben wij aan de A.V.B.- competities deelgenomen, en om dit groote aantal elftallen elke week behoorlijk en op tijd in het veld te krijgen, vordert wel zeer veel werk en ambitie. Deze commissie heeft speciaal geleden onder de talrijke late af schrijvers, zoogenaamde Zaterdagmiddag- en -avondafschrijvers. Wanneer de spelers eens goed beseffen, welk veel werk verricht moet worden om hen in de gelegenheid te stellen 's Zondags een gezellig partijtje voetbal te kunnen spelen, dan moeten de spelers de elftal- en subcommissie ook geheel steunen, en mogen zij niet door eigen laksheid moei lijkheden en extra werk veroorzaken. De Subcommissie is dit jaar door eenige leden geholpen, welke de wedstrijden der lagere elftallen hebben gevolgd. Hoewel de activiteit van deze hulpbrigade aan het einde van het seizoen wat minder geworden is, hoop ik toch, dat deze hulpbrigade het vol gend jaar wederom zal worden ingesteld. Controle op alle A.F.C.-wedstrijden moet er zijn en is voor de organisatie van voetbal lend A.F.C, van zeer groot nut. Wij ver trouwen dat deze vrijwilligers zich tegen September a.s. wederom in grooten getale zullen komen aanmelden. Op 18 Januari j.1. bestond de A.F.C. 36 jaar en vond het traditioneele reunisten- diner plaats bij ,,La Réserve", hetgeen als altijd zeer genoeglijk was. Opgemerkt dient te worden dat aan dezen maaltijd de Heer F. J. Bernhard aanzat, de man welke met Schaf 36 jaar geleden onze mooie club oprichtte. De A.F.C. Nobel-prijzen, welke aan dit diner uitgereikt werden, vielen, als welver diende belooning, ten deel aan de Heeren Ir. Kohier en F. van Dijk. De Feestcommissie kwam in touw om ons 36-jarig bestaan met de geheele A.F.C, te vieren. Dit feest vond plaats in Maart j.1. in Hotel de 1'Europe. Hier moet ik de Feest commissie een pluim op den hoed steken voor haar volhardendheid om het feest door te zetten. De stemming, speciaal bij de kop stukken van A.F.C., zat er niet in. Dit in verband met de positie van ons eerste elftal. Maar op die manier zouden wij nimmer meer kunnen feesten, want ons eerste houdt er nu eenmaal van, tot den laatsten competitie- Zondag te wachten met zich in veiligheid te stellen. En-wanneer wij nooit meer zouden feesten, ja, dan zag ik de toekomst van A. F.C. toch wel heel duister in. In ieder geval het jaarfeest slaagde dave rend, en zij die niet kwamen, hebben enorm veel gemist. Mej. Rood bracht pracht-A.F.C. schlagers uit, welke veel bijval vonden. Een dezer Schlagers luidde: „Zwaluw, waarheen is uw vlucht", en dit sloeg op onzen sympathieken eerste elftalspeler Nic. Neseker. Nic Neseker is de eenige A.F.C.-er geweest, welke dit jaar de eer is te beurt ge vallen in een vertegenwoordigend elftal te worden gekozen, en wel drie maal. Twee maal speelde hij mede in het Amsterdamsche NA AFLOOP DER WEDSTRIJDEN BIJ WSË TEL. 21649 VAN J. V. D. PIJL A.F.C-ers, begunstigt onze adverteerders! - 8

Jaarverslagen | 1931 | | pagina 5