gespeeld, n.1. tegen D.S.V. II uit, wegens het late seizoen. Daar D.S.V. II echter nog geen enkelen wedstrijd heeft gewonnen, neem ik dezen niet gespeelden wedstrijd als overwin ning voor A.F.C. III aan. In den A.V.B, zijn wij dit jaar met 9 elf tallen uitgekomen. Door den grooten toevloed van leden zag het Bestuur zich genoodzaakt met 3 elftallen meer in te schrijven dan ver leden jaar het geval was, n.1. nog met een 7e, 8e en Junioren B-elftal. Verschillende dezer 9 elftallen hebben een tijdlang kampioensaspiraties getoond, doch bij het sluiten van het seizoen mochten wij geen enkele kampioensmedaille in ontvangst nemen. De eindstanden zijn hier: A.F.C. IV, 4e pi. 15 A.F.C.V, 2e pi 15 A.F.C. VI. 4e pi. 14 A.F.C.VII, 3e pi. 14 A.F.C. VIII, 2e pi. 12 Jun. A, 4e pi. 16 Jun.B, 6e pi. 13 Adsp. A, 3e pi. 14 Adsp.B, 9e pi. 15 10 7 9 2 2 1 1 Van.de twaalf elftallen, waarmede A.F.C, dit seizoen gevoetbald heeft, hebben derhalve het derde, vijfde en achtste elftal de beste resultaten, en het eerste en Adsp. B-elftal de slechtste resultaten behaald. „Les extrêmes se touchent"! Onze veteranen hebben verscheidene aardige wedstrijden gespeeld en speciaal die tegen H.F.C, en H.B.S. waren uiterst gezellig te noemen. Het continueeren dezer wedstrden van „oudjes" van oude clubs is steeds toe te juichen. Ons A.R.O.L.beker-tournooi, het grootste bekertournooi van Amsterdam, is ook dit jaar wederom uitstekend geslaagd. Deelneemsters waren Blauw-Wit, H.B.S.N.A.C.Robur, Z.A.C.. Zeeburgia, D.E.C.. V.V.A. en A.F.C. In een uiterst spannende finale is Blauw-Wit er in geslaagd Robur, eerst na verlenging met 21 te kloppen, zoodat Blauw-Wit nog slechts 1 jaar behoeft te winnen om den beroemd geworden A.R.O.L.- beker voor goed van ons mede te nemen. Of dan het A.R.O.L.-tournooi ook meteen afgedaan heeft, staat nog zeer te bezien! De gastvrouwe A.F.C, was in deze wedstrijden zeer bescheiden, door zich in de eerste ronde met 50 door Robur te laten wippen. Het is te hopen, dat onze jongens in de komende A.R.O.L.-wedstrijden zich eens beter zullen weren. A.F.C, moet toch eens in deze eigen bekerwedstrijden een beter figuur gaan slaan. De schoolwedstrijden om den J. G. M. Bosch-beker hadden dit jaar een vlot verloop. Dezen keer slaagde echter geen der beide O.H.S.-en er in den beker te veroveren (deze scholen hadden hierop zoo langzamerhand een abonnement genomen), doch nu bleken de Zeevaarders de baas, en ik hoop maar niet, dat het dingske zich volgend jaar ergens in Afrika of Honolulu zal bevinden. Op 1 Januari j.1. werden onderlinge wed strijden voor alle A.F.C.-ers georganiseerd, welke een zeer geanimeerd verloop hadden, en voor herhaling vatbaar zijn. Tweeden Kerstdag werd door een speciaal A.F.C, jeugdelftal op ons terrein een wed strijd gespeeld tegen de H.B.S.-jeugd, welke wedstrijd door ons met 53 werd gewonnen. Het is te hopen, dat meerdere van dergelijke geanimeerde wedstrijden zullen volgen. Wij ontvingen een tegenuitnoodiging van de Kraaien, doch konden deze, gezien den datum, niet accepteeren. Onze adspiranten namen echter deel aan het H.B.S.-tournooi, en hoe wel de successen niet groot waren, amuseer den onze jongens zich toch kostelijk in het Haagje. Rest mij nog te vermelden, dat door ons eerste elftal friendly gaines werden gespeeld tegen A.W.. Bloemendaal, Spartaan, U.V.V. en Blauw-Wit, en dan geloof ik dat ik hier mede de verrichtingen der elftallen op het groene veld voldoende heb weergegeven. Ons ledenaantal is vrijwel stationnair ge bleven. Doch er is één lid van onze lijst moe ten worden afqevoerd, waarbij ik even wil stilstaan. Dit lid is ons aller goede vriend Piet Wessel. In Februari van dit jaar is Piet Wessel, in de kracht van zijn leven, aan een ongenees lijke kwaal, van ons heengegaan. De naam Piet Wessel was alom bekend. Iedereen ken de hem, ieder mocht hem graag lijden. Voor A.F.C, heeft onze goeie Piet enorm veel ge daan, als Bestuurslid en als Elftalcommissie- lid. Voor de jeugd zorgde hij als een vader. Met Piet Wessel is een groot en trouw lid van de A.F.C, weggenomen, een, wiens na gedachtenis in de voetbal- en cricketwereld steeds geëerd zal blijven. Zooals ik zeide, is ons ledenaantal vrijwel stationnair gebleven. Zeer vele nieuwe leden zijn gekomen, velen zijn ook weggegaan. Telden wij verleden jaar 1 Juni 439 leden, thans bedraagt dit aantal 442, waarvan 222 werkende leden, 130 ondersteunende 'leden en 90 adspiranten en Junioren. Aan werkende leden hebben wij verloren, het aantal onder steunende leden is vrijwel gelijk gebleven, A.F.C-crs, begunstigt onze adverteerders! 0 1 1 2 1 5 3 6 4 4 7 8 3 13 18 22 15 19 16 17 9 20 3 52 81 42 67 59 69 35 62 15 32 27 37" 24 23 61 85 14 56 - 7 -

Jaarverslagen | 1931 | | pagina 4