t-~v ~gcMKV£L ^iX' ic^ Wij moeten het komend seizoen nu eens flink aanpakken, doch hebben daarbij aller mede werking noodig. 26 Juni 1931. I. H. GALAVAZI. JAARVERSLAG VAN DEN SECRETARIS. 1930—1931. Voor de eerste maal rust op mij de plicht een verslag uit te brengen omtrent het weder varen van de A.F.C, gedurende het afge- loopen vereenigingsjaar. Ik zal trachten dit zoo goed mogelijk te doen, doch roep reeds bij voorbaat uw clemen tie in, daar zooiets voor den eersten keer nu niet bepaald meevalt. Het is een zeer eigenaardig jaar, dat achter ons ligt. Onze club heeft op verschillende punten in groot gevaar verkeerd, doch telkens zijn wij, hoewel op het laatste nippertje, aan deze gevaren ontsnapt. Wanneer ik terugdenk aan het optreden van lastige obligatiehouders in September j.1. en de daardoor dreigende finantieele cata- strophe voor de A.F.C., als ik denk aan de angstige terreinhuurkwestie, welke voor 1 jaar een oplossing vond, doch nu wederom voor de deur staat; als ik denk aan de uiterst penible positie van ons eerste elftal, welke bijna de degradatie naar de Derde Klasse bracht, en verder aan ons tweede elftal, dat zich eerst op den allerlaatsten competitie- Zondag voor de bezetting van de laatste plaats in veiligheid stelde, dan geloof ik, dat ik voldoende heb toegelicht, dat de toestand van A.F.C, in het afgeloopen jaar zeer ernstig te noemen is geweest. Het Bestuur heeft dan ook voor zeer vele groote en moeilijke problemen gestaan, die wij naar beste weten hebben opgelost. Het falen van ons eerste elftal heeft ons de grootste zorgen gebaard. Bij het flinke begin van ons team zal wel niemand vermoed hebben, dat wij als No. laatst (hoewel met drie metgezellen) zouden eindigen. Het is wel zeer eigenaardig, dat A.F.C. I na haar overwinningen op D.E.C., Alc. Vic- trix, Hollandia en W.F.C., waar tusschen- door een nederlaag tegen H.R.C, uit, acht weken achtereen verloor. Toen eindelijk werd wederom eens gewonnen, n.1. van T.O.G. uit met 32. Dit was de eerste wedstrijd, waar in Charles Lungen ons wederom te hulp kwam, en hij maakte dan ook meteen twee goals. De volgende twee wedstrijden, beide thuis tegen West-Frisia en Z.V.V. brachten ons wederom twee nederlagen, doch deze beide kampen hadden een zeer eigenaardig verloop. Tegen West-Frisia werd door ons met 71 verloren. Vóór de rust werd door ons team zeer goed gespeeld, doch na half-time ont aardde de strijd in een verschrikkelijke smijt en vechtpartij. De scheidsrechter gedroeg zich allerzonderlingst en verloor de geheele leiding, waaraan deze groote nederlaag ook grooten deels moet worden toegeschreven. Over de leiding van dezen wedstrijd werd door ons deze achtte het noodzakelijk een commissie achtte deze het noodzakelijk een commissie van onderzoek in te stellen. Het rapport van deze commissie heb ik tot op heden nog niet mogen ontvangen. De wedstrijd tegen Z.V.V. werd door ons met 10 verloren, en deze eenige goal werd voorafgegaan door een verschrikkelijk hands- geval, waartegen wij protest aanteekenden. De laatste wedstrijd van de competitie tegen Zeeburgia uit, welke door A.F.C, ge wonnen moest worden, zal iedereen nog versch in het geheugen liggen. Nadat wij met 31 voorstonden, en ons veilig waanden, maakte Zeeburgia kort voor het einde gelijk. In de laatste minuten scoorde Charles Lungen op onvergetelijke wijze het winnende doel punt, en redde A.F.C, daarmede van het on middellijk spelen der degradatiewedstrijden. A.F.C. I eindigde met 12 punten achter D.E.C., T.O.G. en Hollandia elk met 13 punten. Twee protesten, waarvan wij één der partijen vormden, moesten toen nog behan deld worden, n.1. het protest T.O.G.A.F.C, inzake de beruchte strafschopaffaire van Prof. Snapper, hetwelk aan T.O.G. werd toe gewezen, en het protest A.F.C.Z.V.V. be treffende het bekende hands-geval, hetwelk door ons werd gewonnen. Beide protesten hebben vele gemoederen in beweging gebracht, daar velen het met de uit spraak der P.C. en de houding van den K.N.V.B, tegenover ons, niet eens waren. T.O.G. oordeelde het zelfs noodig een pro testvergadering bijeen te roepen om „stem ming" tegenover ons te maken. Ik wil hier over niet verder uitweiden, dat zou mij te ver voeren. Waar belangen tegen elkander botsen ontstaan meermalen onaangenaamheden. Zoo ook hier! Het protest T.O.G.A.F.C, is door Voor zitter Galavazi reeds uitvoerig in ,,De Scha- 5 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Jaarverslagen | 1931 | | pagina 2