nen wij thuis van Hollandia met 53, van Alcmaria Victrix met 43 en eindigden met een 11 tegen de Kampioenen Zeeburgia. Door deze kranige eindspurt bleven wij de oudste Amsterdamsche tweede klasser en namen met: 18 gesp., 5 gew., 4 gel., 9 verl., 14 punten, 38—67 goals de zevende plaats op het ranglijstje in. Alzoo een matig seizoen, met een team, waarin zeer zeker goede spelers zijn, maar dat door ge brek aan Ausdauer, saamhoorigheid en waren clubgeest van enkelen geen elftal is, dat met succes onze rood-zwarte kleuren zou kunnen hooghouden. Toch zal dit seizoen nog lang in herinnering blijven, al was het alleen maar door den langen stilstand van het compe titie-programma, als gevolg van een onhebbe lijke, langdurige vorstperiode. Vriendschappelijke wedstrijden zijn er dit jaar niet veel gespeeld. Behalve eenige avond wedstrijden tegen Zeeburgia en D.E.C, speel den wij 2den Kerstdag te Apeldoorn tegen Robur en werden geklopt met 40. Deze wedstrijd werd voorafgegaan door een Vete- ranenpartijtje, dat onze oudjes, hoewel ver sterkt met Wijnand en ondergeteekende met 41 verloren. Het Tweede elftal heeft zich er zeer netjes doorheen geslagen; niettegenstaande het lang niet altijd volledig was, heeft Capt. Van Nek zijn mannetjes altijd en onder alle omstandig heden op kranige wijze onder appèl en staan zij in de reserve Eerste klasse als lastige, doch prettige tegenstanders bekend. Ik hoop, dat Jaap z'n elftal nog vele jaren op deze voorbeeeldige wijze zal aanvoeren, hetgeen niet anders dan in het belang der A.F.C, kan zijn. Zij eindigen op de vijfde plaats met: 18 gesp., 8 gew., 2 gel., 8 verl., 18 punten. 4664 goals. De gewoonte getrouw kreeg ons roemrijk Derde weer laatste plaats-neigingen en had het na 8 wedstrijden zegge 1 punt. Toen echter Back tot captain werd benoemd, heeft deze zijn spelers met het ware vuur bezield. Het elftal was veranderd als een blad aan een boom. Het was dan ook voor de spelers en voor Back in het bijzonder een groote vol doening, hun elftal door een 21 overwin ning op Hollandia 2 in veiligheid te brengen; zij eindigen No. zeven met: 14 gesp., 4 gew., 1 gel., 9 verl., 9 punten, 3556 goals. Resumeerend zien wij dus, dat 2 onzer NV.B.-elftallen onderaan het ranglijstje ein digden en hoewel ik blij ben dat alles nog zoo geloopen is, hoop ik toch van harte het volgend jaar ietwat meer te kunnen op scheppen. In den A.V.B, is dit seizoen door onze elftallen met veel animo gespeeld, behalve de laatste wedstrijden is er trouw opgekomen, hetgeen natuurlijk den invloed niet miste. Het Vierde voelde zich in den aanvang van het seizoen ook tot de laatste plaats aangetrok ken, maar Rohling, Van der Heide c.s. klem den hun tanden opeen, zoodat hier de eind stand was No. vijf met: 10 gesp.. 4 gew., 1 gel., 5 verl., 9 punten, l\22 goals. Draaistroommotoren E. M. F. „Dordt" De motor voor zwaar werk onder ongunstige omstandigheden Hoofdvertegenwocrdigers: DE GOEDE 6 HUF Postbox 811 - Amsterdam-C. - Telefoon 31206 Stille Kracht. Vraagt Kreymborg's Abonnementstarieven Onverhoogde Prijzen. Schitterende Coupe T' Van een smaakvol gekleed heer gaat een zekere stille kracht uit. die ongetwijfeld tot zijn welslagen in het leven van groot belang is. Zorg ook voor die stille kracht in uw leven. Laat Kreymborg's Klecding, van prima coupe, een voudig en smaakvol, ook uw stille kracht ;ijn Kreymborg kleedt U goed en goedkoop 1 - 5 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Jaarverslagen | 1929 | | pagina 3