rt T JAARVERSLAG A.F.C. seizoen 1914/15, Myne Meeren: Hiermede heb ik de eer verslag uit te brengen over het afgeloopen vereeniginggjaar. Groote feiten hebben zich voorgedaan en wel in de eerste plaats de huidige Europeesche crisis, die, byna onnoodig te zeggen, hare nadeelige invloed ook op ons voetbalwereld;)e deed gevoelen. De eerste Augustusdagen liggen ons nog vereen in het geheugen, toen onze sport geheel op den achtergrond scheen gedrongen te zyn. De hoop dat wy buiten het conflict betrokken zouden blyven gaf ons eindelyk weer de moed, de koppen by elkaar te steken, ook in verband met de verplichtingen door de vereenigln- gen aangegaan en welke moesten worden nagekomen. Medio Augustus werden door A.F.C, de Amsterdamsche tweede klassers gepolst omtrent de mogelykheid tot het in het leven roepen van een tydelyke Amsterdamsche competitie. Eene definitieve bespreking tusschen de vereeniging bleek overbodig te zyn, daar intusschen door den N.V.B. de noodige stappen werden gedaan. De ingestelde noodcompetitie is U wel bekend en welke dan ook voor een groot deel aan de wenschen van de vereenigingen tegemoet kwam. Waar echter, en terecht, geen promolie en degredatie aan deze competitie was verbonden, bleek de belangstelling en animo niet zoo groot te zyn als in normale tyden, mede in ver band met den ernstigen toestand. Door de mobilisatie moesten wy al ras bemerken, dat wy op den steun van vele onzer beste spelers niet konden rekenen. Het bestuur meende dan ook met drie elftallen te moeten inechryven en wel 3 by den N.V.B, en één by den A.V.B., waaraan later nog een vierde elftal werd gevoegd, hdwelk tot groote misere aanleiding gegeven heeft.

Jaarverslagen | 1915 | | pagina 2