SEIZOEN 1958-1959 Er staat weer een tribune aan de Zuidelijke Wandelweg Deze foto is met opzet geplaatst tegenover de foto op het blad hiernaast. In de Schakel van augustus 1958 staat ondermeer het volgende omschreven Op 16 augustus, bijna een jaar na het afbranden kon de nieuwe, lang verbeide tribune in gebruik genomen worden. Om drie uur waren we er allemaal. Menigeen had al besmuikt een blik op het bouwterrein geworpen toen voorzitter Kappelhoff het woord nam om A.F.C.'s nestor Jaques van Ooy aan te kondigen. Onze ridder kweet zich goed van zijn taak om de tribune in gebruik te nemen. Onmiddellijk nadat de heer Van Ooy was uitgesproken hees de kleine Daan Kappelhoff de vlag voor de nieuwe tribune en zette Gerrie Stallmann het clublied in, direct bijgevallen door alle aanwezigen". AFC had weer een nieuwe tribune. Op 13 juni werd begonnen met de werkzaamheden en op 26 juli werd het hoogste punt van de bouw bereikt en ging de vlag in top. Naar later zou blijken, zou deze tribune in 1961 de verhuizing meemaken naar de nieuwe terreinen aan de De Boelelaan en zou deze tribune tot in 2007 (49 jaar dus) het beeld van het AFC terrein in belangrijke mate bepalen. 16 aug. 1958 Voorzitter Henk Kappelhoff nodigt Jacques van Ooy uit de nieuwe tribune in gebruik te nemen. De nieuwe tribune in volle glorie. P.M. In dit seizoen vond er nog een vermeldenswaardige gebeurtenis plaats. Aan het begin van het seizoen wist AFC voor de tweede maal het eigen A.R.O.L toernooi, dat voor de 36e keer werd gespeeld, te winnen. In de finale werd stadsgenoot D.W.V. met 3-0 verslagen. De eerste keer dat AFC het toernooi zelf wist te winnen was 16 jaar geleden.

Jubileumboeken | 2010 | | pagina 104