Michels vervangt bij Aja: trainer Vic Bucking] „Taak zwaar als debuut in eerste" financieel is het een debacle. De wenk brauwen van de bestuursleden beginnen zich te fronsen. A.C.C. speelt vanaf begin juni tot de le week van augustus op het hoofdveld en de bezoeken aan Goed Genoeg kunnen dus rustig door blijven gaan. Eind augustus neemt het voetbalspel het weer over. Door alle activiteiten rondom het nieuwe complex, zijn er dit jaar ook vele Leden van Verdienste te melden. Van de 8 nieu we leden zullen helaas alleen Cor Kerker en Jan Meyer het eeuwfeest vieren. Eind november geeft een zware wester storm veel schade aan de overdekte tribu ne. Deze schade is de druppel die de con tributie-emmer doet overlopen. Er wordt een verhoging van maar liefst 50% voorge steld in 1964! Dat is niet mals. Maar de penningmeester laat geen keus. Het moet. Het is weer een Olympisch jaar en Neder land weet 10 medailles in de wacht te sle pen. Op een ander niveau, maar voor ons niet minder belangrijk, weet AFC dit jaar ook het een en ander te verrichten op spor tief gebied. Lees zoals het geschreven is: met gepaste trots! Gé van Dijk krijgt een contract voor 3 jaar en ook dit jaar zijn de resultaten heel goed. Van de 14 senioren-elftallen eindigen er 7 op de le plaats. Van de 183 gespeelde wed strijden worden er 123 gewonnen, 18 ge lijkgespeeld en 42 verloren. Het eerste eindigt als 2e achter Purmer- steyn. Het tweede wordt kampioen en pro moveert naar de reserve le klas en in to taal worden 10 elftallen kampioen. Het is een ongekend recordjaar in AFC. AFC is niet alleen de oudste, maar ook de sterkste amateurclub van Amsterdam!! Het jaarverslag dat secretaris Jan van Dijk voorleest tijdens de algemene vergadering, duurt dan ook 40 minuten. Een enthousi ast gehoor beloont hem met applaus en een spontaan gezongen: 'For he is a jolly good fellow'. Ook ABC gaat prima. Er is kans op promo- tie naar de hoofdklasse en ACC speelt in de top van hun afdeling. Bovendien is het AROL-toemooi nu weer succesvol. Kortom, het loopt allemaal pri ma. D.w.z. tot september. Dan komt de Stichting Goed Genoeg met tegenvallende posten op tafel en probeert men voorname lijk een oplossing te vinden in de particu liere sector. B.V. een vast bedrag per jaar of een lidmaatschap voor het leven. Het jaar daarop zal blijken, dat het geholpen heeft. In december krijgt Gé van Dijk een ver keersongeval en neemt Rinus Michels de honneurs waar als trainer. Men had een slechtere keus kunnen maken! Rein Akker man ontvangt de AFC-Nobelprijs en AFC maakt zich op voor het 70-jarig bestaan. Een schaduw valt over de voetbalsport als uit Lima het bericht komt, dat bij een wed strijd paniek uitbreekt en er maar liefst 300 doden vielen. Zo is voetbal niet bedoeld. Wim Staats en Cor van Peperzeel hebben voor 12 februari een feestavond georgani seerd onder de titel 'Schots en Scheef'. Het damescomité maakt de Schotse attributen ervoor. Op 13 februari is er een feestavond voor de jeugd. Rob de Nijs en de Lords treden op. Die avond kan ook niet stuk. In mei is Gé beter en vriend Michels geeft hem de AFC-teugels weer in handen. Zelf vertrekt hij naar AJAX, alwaar hij grote trainerstriomfen zal gaan vieren. Gé waar schuwt zijn pupillen: 'De laatste jaren zijn we verwend en daardoor geneigd de kijk op het heden te verliezen en in te slapen'. Het wordt ter harte genomen en in juni kan AFC terug kijken op een rustig jaar met behoorlijke resultaten. Het eerste heeft een kans, maar de eind spurt is te zwak en moet daarom met een vierde plaats genoegen nemen. Niettemin eindigen toch 8 elftallen weer als kam pioen, waarbij het 9e er uit springt omdat ze 35 achtereenvolgende wedstrijden on geslagen blijft! Opnieuw wordt het AROL-toemooi ge speeld en opnieuw worden de wenkbrau- MICHELS terug naar De Meer Veen in Aiax* eerste elftal heeft g<L speeld. Mlchels trainde de laatstJ acht weken het eerste elftal van AF(J omdat daar trainer Ge van Dijk, evern eens een oud-ajacied, als gevolg vanl een ongeval gedurende enige tijd was /uitgeschakeld. Michels is gymnastiek!1 leraar op een achool voor dove kin- deren. ,,Ik ben by Ajax nu ln tydelU- ke dienst als trainer aangesteld, *-*J het einde van de huidige domu *v Dan zal blijken of ik in vas treed. In dat geval zal ik mijn baan moeten opzea grijpt wel dat ik niey ten en heeft to april een defin mön aansta' Schade aan de overdekte AFC 70 jaren oud. 90

Jubileumboeken | 1995 | | pagina 92